Výprask pro Arsenal, Chelsea ho zničila 6:0! Jasné výhry pro City i Liverpool

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

SOUHRN 31. KOLA | Na svůj tisící zápas na lavičce Arsenalu bude chtít Arséne Wenger co nejrychleji zapomenout. Ve šlágru Premier League totiž Kanonýři naprosto vyhořeli na hřišti Chelsea a prohráli vysoko 0:6. Nepomohly ani nápady Tomáše Rosického, který odehrál celý zápas stejně jako Petr Čech v brance Blues. Arsenal prohrával už v 7. minutě 0:2, v 15. navíc přišel o vyloučeného Gibbse (ačkoliv měl jít ven Oxlade-Chamberlain) a z penalty dostal třetí gól.

Chelsea dosáhla nejvyšší výhry ve vzájemných zápasech s městským rivalem a zároveň také v duelech Premier League, v kterých ji vedl jako trenér José Mourinho.

Mourinho nastoupil proti Arsenalu pojedenácté v kariéře, nikdy s ním neprohrál a že si tuhle bilanci nepokazí, bylo jasné už po úvodní čtvrthodině. Už po pěti minutách nabil Schürrle v šestnáctce Eto'ovi a za pár vteřin se sám proměnil ve střelce. Arsenal ztratil na polovině míč a německý záložník se z hranice šestnáctky nemýlil.

Chelsea nezastavilo ve fantastickém úvodu ani Eto'ovo zranění - kamerunský střelec odkulhal po 10 minutách se zraněným tříslem. Za chvíli totiž Hazardovu střelu zastavil na čáře místo Szczesného rukou Oxlade-Chamberlain a belgický rychlík si spravil chuť z penalty.

Arsenal navíc přišel o vyloučeného hráče, ovšem rozhodčí Andre Marriner chybně vyloučil Gibbse.

"Kanonýrům" se rozpadla rozehrávka, obrana a další průběh zápasu byl už jen otázkou skóre. To dvakrát zvýšil Brazilec Oscar a pak se dočkal i střídající Salah, který se vyhnul ofsajdové pasti a šel sám na gólmana.

Alex Oxlade-Chamberlain zaskakuje za brankáře a šanci Chelsea likviduje skvělou robinsonádou. Červenou kartu za to ovšem dostal Kieran Gibbs

Petra Čecha v brance Chelsea zřejmě nejvíc vystrašil jeho reprezentační kolega Tomáš Rosický, jenž si v dresu Arsenalu vytrpěl děsivý zápas až do konce. V závěru napřáhl z dálky, ale Čech jeho ránu vyrazil.

Pro Arsenal to je druhý nejtěžší debakl v historii v Premier League. Tím nejhorším byla potupná prohra 2:8 s Manchesterem United v roce 2011.

Suárez zničil Cardiff

Další konkurenti Chelsea v boji o titul se nenechali střelecky zahanbit. Liverpool triumfoval v Cardiffu 6:3, když polovinu jeho branek zařídil Suárez. Nejlepší kanonýr ligy posunul svou bilanci na 28 zásahů v sezoně. Za "Reds" nasázel už 66 ligových gólů a v klubové historii tím překonal Španěla Torrese, před Suárezem zůstávají už jen legendy Anfield Road Fowler, Owen a Gerrard.

Na třetí místo se o bod před Arsenal posunul Manchester City po jasné výhře nad posledním Fulhamem 5:0. Hattrickem se blýskl Yaya Touré, přičemž dvě branky nastřílel z penalt. Oproti Liverpoolu má Manchester City dva zápasy k dobru, Chelsea odehrála dokonce o tři utkání více než úřadující vicemistr.

Klubovými střeleckými tabulkami šplhá Wayne Rooney, který dnes v útoku Manchesteru United plně zastoupil zhruba na měsíc zraněného Van Persieho. Dvěma trefami zajistil obhájcům titulu výhru nad West Hamem 2:0, byly to jeho góly číslo 210 a 211 a v historickém pořadí je třetí.

Na klubový rekord Bobbyho Charltona nyní ztrácí 38 zásahů. A jeho první dnešní gól byl mimořádný: Rooney si všiml, že gólman Adrian stojí hodně před brankou a z poloviny hřiště jej přeloboval.

V ochozech stadionu parádní ráně ze 45 metrů tleskal i David Beckham, který kdysi sám podobný gól za United vstřelil. To se ale klub pohyboval na jiných místech, na příčky alespoň pro Evropskou ligu mu pořád scházejí tři body.

Fotbalisté Tottenhamu zvítězili v 31. kole anglické ligy nad Southamptonem 3:2, i když po 28 minutách prohrávali již 0:2. Zápas se jim povedlo otočit díky dvěma brankám Christiana Eriksena a gólu Gylfiho Sigurdssona z druhé minuty nastavení.

Southampton vstoupil do utkání aktivně a v 19. minutě otevřel skóre Jay Rodriguez, kterému přihrál brankář Artur Boruc. Ten si připsal asistenci jako čtvrtý gólman v této sezoně Premier League. O devět minut později zvýšil záložník Adam Lallana, který využil zaváhání defenzivy "Kohoutů".

Tottenhamu se podařilo okamžitě snížit, když obránce Nathaniel Clyne nedokázal odkopnout míč, který do branky pohotově umístil dánský záložník Eriksen. Tentýž hráč vyrovnal na začátku druhé půle po přesném pasu Roberta Soldada. V 92. minutě utkání rozhodl střídající Islanďan Sigurdsson přízemní střelou z dálky.

Tottenham poskočil na páté místo, které zajišťuje účast v Evropské lize. Šestý Everton ale ztrácí pouze dva body a má dva zápasy k dobru.

Anglická fotbalová liga - 31. kolo:

Chelsea - Arsenal 6:0
Branky: 42. a 66. Oscar, 5. Eto'o, 7. Schürrle, 17. Hazard z pen., 71. Salah

Cardiff - Liverpool 3:6
Branky: 9. a 88. Mutch, 25. Campbell - 16., 60. a 90.+6 Suárez, 41. a 54. Škrtel, 75. Sturridge

Everton - Swansea 3:2
Branky: 20. Baines z pen., 53. Lukaku, 58. Barkley - 33. Bony, 90.+2 Williams

Hull - West Bromwich 2:0
Branky: 31. Rosenior, 38. Long

Manchester City - Fulham 5:0
Branky: 26. z pen., 54. z pen. a 65. Touré, 84. Fernandinho, 88. Demichelis

Newcastle - Crystal Palace 1:0
Branka: 90.+4 Cissé