Další výprask schytal Arsenal na Evertonu, v čele se drží Liverpool

0
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?

SOUHRN 33. KOLA | Další důležitý zápas a další velké zklamání. Fotbalisté Arsenalu i s Tomášem Rosickým v sestavě po vysokých porážkách s Liverpoolem (1:5) a Chelsea (0:6) podlehli na stadionu Evertonu 0:3. Vážně hrozí, že na úkor svého dnešního soupeře ztratí v anglické lize čtvrtou příčku zajišťující účast v Lize mistrů. Everton zaostává za týmem trenéra Wengera o bod, ale má zápas k dobru. V čele Premier League po výhře 2:1 nad West Hamem zůatal Liverpool díky dvěma proměněným penaltám kapitána Stevena Gerrarda.

Everton, který čekal na výhru nad Arsenalem od roku 2007 dlouhých 14 zápasů, za třemi body vykročil už ve 14. minutě, kdy pokus Romelua Lukakua dorazil do sítě Steven Naismith. Za dvacet minut přidal druhý gól po sólové akci Lukaku.

V 61. minutě pak ukončil naděje Arsenalu na bodový zisk vlastní trefou Mikel Arteta. Everton vyhrál šestý ligový zápas za sebou a přiblížil se umístění v první čtyřce, díky kterému by mohl zabojovat o účast v Lize mistrů v předkole.

Liverpool poslal do vedení Gerrard z první penalty ve 44. minutě po ruce Jamese Tomkinse, West Ham se však postaral o kontroverzní vyrovnání ještě v nastavení první půle. Útočník Andrew Carroll ve vzdušném souboji rukou vrazil do brankáře Simona Mignoleta, kterému vypadl míč přímo před skórujícího Guye Demela.

Trenér Arsenalu Arséne Wenger jen přihlížel tomu, jak se jeho týmu nedaří

V brance druhé Chelsea se i přes kritiku po zápase Ligy mistrů s PSG objevil Petr Čech a připsal si proti Stoke patnáctou nulu v sezoně. Jeho spoluhráči otevřeli skóre ve 32. minutě, kdy se po centru Nemanji Matiče prosadila podruhé v dresu Chelsea zimní posila z Basileje Mohamed Salah.

Po změně stran pak druhou branku přidal Frank Lampard, který přesnou dorážkou napravil své zaváhání při pokutovém kopu. Skóre uzavřel o jedenáct minut později technickou střelou z hranice vápna Brazilec Willian.

Manchester United v lize zvítězil podruhé za sebou a čtyřmi góly se pozitivně naladil na odvetu čtvrtfinále Ligy mistrů na půdě Bayernu Mnichov. Dvěma brankami se o to postarala lednová posila z Chelsea Juan Mata. Španělský záložník se v dresu nového klubu nemohl devět zápasů prosadit, v posledních dvou se však trefil třikrát. Ve druhém utkání po sobě skóroval také Javier Hernández, poslední branku přidal v nastaveném čase Adnan Januzaj. Newcastle v lize prohrál potřetí v řadě.

Fotbalisté West Bromwiche zvítězili na hřišti Norwiche 1:0, jediný gól zařídil v prvním poločase francouzský záložník Morgan Amalfitano. Český útočník Matěj Vydra nastoupil podruhé za sebou v základní sestavě a odehrál 70 minut.

Anglická fotbalová liga - 33. kolo:

Manchester City - Southampton 4:1
Branky: 3. Touré z pen., 45.+1 Nasri, 45.+4 Džeko, 81. Jovetič - 37. Lambert z pen.

Aston Villa - Fulham 1:2
Branky: 70. Holt - 61. Richardson, 86. Rodallega

Cardiff - Crystal Palace 0:3
Branky: 31. a 88. Puncheon, 71. Ledley

Hull - Swansea 1:0
Branka: 39. Boyd

Newcastle - Manchester United 0:4
Branky: 39. a 50. Mata, 64. Hernández, 90.+3 Januzaj