4. května 2014 • 18:55

Kde jsou góly? Chelsea ztrácí, doma jen remizovala s Norwichem

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

SOUHRN 33. KOLA PREMIER LEAGUE | Fotbalisté Arsenalu porazili v zápase anglické ligy West Bromwich Albion 1:0 a zvítězili počtvrté v řadě. Jediný gól dal Olivier Giroud. Tomáš Rosický přišel na trávník v 70. minutě, Matěj Vydra odehrál za WBA závěrečných pět minut. Chelsea jen remizovala s Norwichem, Mourinhův soubor na domácí půdě přes velkou převahu nevstřelil ani gól.

ONLINE: Arsenal - West Bromwich jsme sledovali ZDE »

Hosté:

Domácí: Szczęsny – Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal (80. Vermaelen) – Arteta (63. Källström), Özil, Cazorla (69. Rosický), Flamini, Podolski – Giroud.

Hosté: Foster – Olsson, Lugano, Dawson, Morrison – Brunt, Dorrans, Amalfitano (81. Anichebe), Mulumbu (86. Vydra), Sessègnon – Berahino.

Domácí: Fabiański, Jenkinson, Rosický, Diaby, Källström, Sanogo, Vermaelen

Hosté: Myhill, McAuley, O´Neil, Yacob, Sinclair, Vydra, Anichebe

Domácí: Monreal, Giroud

Hosté: Brunt

Emirates Stadium, London

ONLINE: Chelsea - Norwich jsme sledovali ZDE »

Norwich City

Domácí: Schwarzer – Ivanović, Cahill, Terry (C), Cole – Salah (46. Hazard), Lampard (46. Luiz), Willian, Matić (73. Torres), Schürrle – Ba.

Hosté: Ruddy – Martin (C), R. Bennett, Turner, Whittaker – Snodgrass, Howson, Tettey, Johnson, Olsson – Elmander (69. Redmond).

Domácí: Hilário, Luiz, Kalas, van Ginkel, Hazard, Torres, Eto´o

Hosté: Bunn, Bassong, Fer, Bennett, Redmond, van Wolfswinkel, Hooper

Domácí: Ivanović

Hosté: R. Bennett, Turner, Olsson

Swarbrick ─ Bennett, Halliday

Stamford Bridge, London

Chelsea sice byla v zápase proti Norwichi útočnějším týmem, branku však i přes 23 střel dát nedokázala. Hostům pomohla i branková konstrukce: v 32. minutě Andre Schürrle trefil tyč, na začátku druhé půle šla střela Davida Luize pouze do břevna.

"Blues" tak podruhé za sebou doma zaváhali s týmem z dolní části tabulky a ještě více si zkomplikovali boj o titul. Na vedoucí dvojici Manchester City, Liverpool ztrácejí jeden bod, oba tyto celky mají ale zápas k dobru.

Arsenal vstoupil do utkání aktivně a již ve 14. minutě se po rohovém kopu Santiaga Cazorly hlavou trefil francouzský útočník Giroud. Nejlepší střelec domácích si připsal již šestnáctou trefu v sezoně.

Do další větší šance se až v 74. minutě dostal Mesut Özil, branku však minul. O dvě minuty později Lukas Podolski trefil tyč. Londýnský klub, který už má jistou účast v předkole Ligy mistrů, potřetí v řadě nedostal gól.

West Bromwich naopak stále není definitivně zachráněn. Záložník Arsenalu Tomáš Rosický do zápasu nastoupil v 70. minutě, útočník hostů Matěj Vydra o čtvrt hodiny později.

City se přiblížilo k zisku titulu

Manchester City je zase o krok blíže k zisku mistrovského titulu! Svěřenci Manuela Pellegriniho zvítězili na horké půdě Evertonu 3:2 a jsou první. K důležitému vítězství pomohl dvěma góly bosenský kanonýr Edin Džeko, jeden přidal Sergio Agüero. To městský rival Manchester United svůj zápas vůbec nezvládl, když podlehl na domácí půdě Sunderlandu 0:1. Prohrála i Swansea v čele s Bony Wilfriedem.

Bývalý teplický útočník Džeko orámoval svými brankami poločasovou přestávku. Bosenský reprezentant má na kontě 14 gólů v tomto ročníku Premier League, čímž vyrovnal svou bilanci z předchozích dvou sezon. Manchester City nastřílel 96 branek stejně jako Liverpool, ale inkasoval jich o devět méně. Oba celky mají dvoubodový náskok na třetí Chelsea.

"Tohle byl opravdu velký krok. Zápasy na hřišti Evertonu jsou hodně těžké, domácí šli od začátku za výhrou," uvedl kouč City Manuel Pellegrini, jehož tým se vrátil do čela tabulky poprvé od ledna. "Nejhorší by bylo, kdybychom si mysleli, že už máme ligu vyhranou. Od zítřka se musíme snažit myslet na další zápas proti Aston Ville," dodal.

Na půdě Evertonu se Manchesteru City povedlo vyhrát teprve podruhé za posledních 16 zápasů. "Byla to dřina. Během zápasu mi přišlo, že hráči Evertonu musejí mít spoustu kamarádu z Liverpoolu," uvedl kapitán hostů Vincent Kompany v narážce na rivalitu dvou týmů od řeky Mersey.

United prohráli, Fulham a Cardiff sestupují

Giggs minulou sobotu při své trenérské premiéře dovedl United k jasné výhře 4:0 nad Norwichem, dnes se však "Rudí ďáblové" opět trápili. Na branku Sebastiana Larssona ze 30. minuty nedokázali odpovědět a na svém stadionu utrpěli sedmou porážku v sezoně, což se jim stalo po 40 letech.

Manchester zůstává v tabulce sedmý, ztrácí šest bodů na šestý Tottenham, ale má zápas k dobru. Sedmnáctý Sunderland bez obránce Ondřeje Čelůstky zvítězil potřetí za sebou a přiblížil se záchraně. Na Old Trafford navázal na nedávnou cennou výhru nad Chelsea.

Fotbalisté Cardiffu a Fulhamu sestoupí z anglické ligy. Cardiff ve 37. kole prohrál 0:3 v Newcastlu, Fulham utrpěl porážku 1:4 na hřišti Stoke. Obě mužstva mají před závěrečným utkáním sezony na posledních dvou místech tabulky nedostižnou ztrátu.

Cardiff vedený bývalým norským kanonýrem Manchesteru United Ole Gunnarem Solskjaerem opouští Premier League po jediné sezoně. Londýnský Fulham s německým trenérem Felixem Magathem sestoupil do druhé ligy po třinácti letech.

Stoke - Fulham 4:1
Branky: 39. Odemwingie, 54. Arnautovic, 73. Assaidi, 82. Walters - 80. Richardson

Chelsea - Norwich 0:0.

Útočník Manchesteru City Sergio Agüero vyrovnal střelou na přední tyč v souboji s Evertonem na 1:1

1. Manchester City 38 27 5 6 102:37 86
2. Liverpool 38 26 6 6 101:50 84
3. Chelsea 38 25 7 6 71:27 82
4. Arsenal 38 24 7 7 68:41 79
5. Everton 38 21 9 8 61:39 72
6. Tottenham 38 21 6 11 55:51 69
7. Manchester 38 19 7 12 64:43 64
8. Southampton 38 15 11 12 54:46 56