SESTŘIHY: United mají druhou výhru, dařilo se i City a Chelsea

Autor: rjm, ČTK
0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

SOUHRN 6. KOLA PREMIER LEAGUE | Fotbalisté Manchesteru United si připsali teprve druhý vítězný zápas sezony, když si doma poradili s West Hamem 2:1 i přesto, že posledních třicet minut dohrávali bez vyloučeného Rooneyho. Dařilo se i dalším favoritům, tři body si připsal Manchester City i Chelsea. Podívejte se na exkluzivní sestřihy všech zápasů!

Fotbalisté Chelsea s Thibaultem Courtoisem v brance porazili v 6. kole anglické ligy Aston Villu 3:0 a nadále vedou ligu o tři body před Southamptonem, jenž si poradil poměrem 2:1 s Queens Park Rangers. Manchester City zvítězil na hřišti Hullu 4:2, dva góly vstřelil Edin Džeko. Liverpool remizoval v derby s Evertonem 1:1.

SESTŘIH Premier League: Stoke - Newcastle 1:0

Chelsea se dostala do vedení proti Aston Ville již v 7. minutě, když Oscar využil Willianovy přihrávky uvnitř šestnáctky. Na další branky si museli fanoušci na Stamford Bridge počkat až do druhého poločasu. V 59. minutě zvýšil na 2:0 Diego Costa, který vstřelil svůj osmý gól v šestém utkání v Premier League a suverénně vede tabulku střelců.

V 79. minutě se mohl Costa prosadit podruhé, gólman Guzan jeho střelu vytěsnil pouze na Williana, který vstřelil třetí branku "Blues" a připsal si první trefu v sezoně. Brankář Petr Čech, jenž se v týdnu poprvé v sezoně postavil do branky Chelsea v Ligovém poháru, byl pouze na lavičce náhradníků.

Rosický se do hry nedostal

V prvním dějství derby mezi Arsenalem a Tottenhamem se skóre i přes několik gólových příležitostí na obou stranách nezměnilo, kouč "Kanonýrů" Arséne Wenger musel ale hned dvakrát střídat kvůli zranění. Na marodku Arsenalu po dnešním zápase přibyli Arteta a Ramsey. Přesto nedostal šanci český středopolař Tomáš Rosický.

Druhá půle nezačala pro Arsenal dobře, Flamini na vlastní půlce ztratil míč a z následné šance se prosadil Nacer Chadli. Belgický záložník se v této sezoně prosadil již počtvrté. Na druhou výhru z posledních 22 zápasů na Emirates Stadium však "Kohouti" nedosáhli, v 74. minutě na konečných 1:1 vyrovnal Alex Oxlade-Chamberlain, jenž vyslal nechytatelnou střelu za záda gólmana Llorise. Tottenham v derby inkasoval celkem šest žlutých karet a stal se nejtrestanějším týmem v sezoně.

Pod výhru City se podepsal Džeko

Úřadující mistr Manchester City vedl na hřišti Hullu po jedenácti minutách již 2:0, o góly se postarali Sergio Agüero a Edin Džeko. Zdánlivě rozhodnuté utkání zdramatizoval ve 21. minutě vlastním gólem obránce Eliaquim Mangala. Tentýž hráč navíc zfauloval v pokutovém území Abela Hernándeze a útočník Hullu nařízenou penaltu s přehledem proměnil.

Hosté tři body přesto vybojovali, v 68. minutě poslal Silva přihrávku do běhu Džekovi a ten se střelou ke vzdálenější tyči trefil podruhé v utkání. Na konečných 4:2 v závěru upravil Frank Lampard a "Citizens" tak přerušili sérii tří ligových zápasů bez výhry.

United slavili i bez vyloučeného Rooneyho

Kouč Manchesteru United Louis van Gaal musel kvůli zranění několika obránců nasadit do základní sestavy proti West Hamu devatenáctiletého Patricka McNaira, který tak odehrál své první utkání v Premier League. I přes početnou marodku United zvítězili 2:1 a připsali si druhou výhru v sezoně.

Už v páté minutě otevřel skóre po přesném Rafaelově centru Wayne Rooney, jenž vstřelil svůj 176. gól v Premier League a v historické tabulce střelců se osamostatnil na třetím místě za Alanem Shearerem a Andym Colem.

Na 2:0 zvýšil nizozemský útočník Robin van Persie a připsal si tak svou padesátou trefu v dresu United. Do konce poločasu sice srovnal Diafra Sakho, další branku už hosté ale nepřidali, přestože odehráli více než půlhodinovou přesilovku poté, co byl v 59. minutě vyloučen střelec první branky zápasu Rooney.

Liverpool v derby remizoval

Liverpoolské derby skončilo bez vítěze. Už už se zdálo, že budou slavit tři body domácí „Reds“ díky parádní trefě Stevena Gerrarda z trestného kopu. V nastaveném čase ale hostující Phil Jagielka vymetl šibenici a stanovil konečný výsledek na 1:1. Everton naposledy vyhrál na Anfield Road před patnácti lety.

Narvaný stadion Anfield Road viděl od úvodu nesmlouvavou bitvu. Fanoušci v něm čekali na gól déle než hodinu. Pak napřáhl z trestného kopu Steven Gerrard a gólman Evertonu Tim Howard se sápal po míči marně. Miláček tábora „Reds“ pelášil po hřišti s rukou u ucha a vychutnával si ovace. Následně se před jednou z tribun sklouzl po kolenou na znamení triumfu a fanoušci šíleli.

Extravagantní útočník FC Liverpool Mario Balotelli v derby s Evertonem nezklamal. Pozornost poutal i účesem.

O chvíli později mohl narvaný Anfield explodovat znovu, jenže Mario Balotelli, který poutal pozornost i dalším ze série extravagantních účesů, zblízka pouze orazítkoval břevno. Manažer domácích Brendan Rodgers se mohl uvztekat. Tohle byl jasný gól…

A zahozená tutovka mrzela FC Liverpool o to víc, že se v nastaveném čase dostal k odraženému míči před pokutovým územím Phil Jagielka a povedenou střelou do šibenice vyrovnal na konečných 1:1. Domácí byli zralí na infarkt, jásal pro změnu tábor „modrých“ tedy Evertonu. Další branka již nepadla.

Southampton prokázal i v šestém kole výbornou formu a Queens Park Rangers porazil 2:1, rozhodující branku vstřelil Pellé, jenž je zároveň nejlepším střelcem týmu.

Hull - Manchester City 2:4
Branky: 21. vlastní Mangala, 32. Hernández z pen. - 11. a 68. Džeko, 8. Agüero, 87. Lampard

Manchester United - West Ham United 2:1
Branky: 5. Rooney, 22. Van Persie - 37. Sakho

Southampton - QPR 2:1
Branky: 54. Bertrand, 68. Pellé - 66. Austin

Sunderland - Swansea 0:0

Arsenal - Tottenham 1:1
Branky: 74. Oxlade-Chamberlain - 56. Chadli.

West Bromwich - Burnley 4:0