Premier League | Premier League jako NHL? V Anglii uvažují o zápasech v cizině | iSport.cz
8. října 2014 • 18:05

Premier League jako NHL? V Anglii uvažují o zápasech v cizině

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
Představitelé anglické Premier League přemýšlí o tom, že by se některá utkání odehrála mimo Anglii.
TOP VIDEA
Teplice - Liberec očima redaktora: Jaká opatření musel dodržovat? Co ohlasy?
Druhý díl dokumentu Nová generace již zítra: Jak fungují mládežnické akademie?
VŠECHNA VIDEA ZDE

V anglické fotbalové lize znovu ožívají myšlenky na uspořádání zápasů v zahraničí. Podle listu The Times o této možnosti minulý měsíc jednali šéfové klubů. S návrhem odehrát několik utkání v cizině přišel už před šesti lety výkonný ředitel Premier League Richard Scudamore. Jeho plán zorganizovat navíc 39. kolo a zápasy uspořádat na různých místech v Asii, USA či Austrálii se však nesetkal s pochopením.Nyní je prý ve hře varianta, že by se deset ligových zápasů uskutečnilo v zahraničí v rámci klasického hracího programu.

Mluvčí Premier League nepopřel, že se o plánech přenesení několika utkání do ciziny jednalo. Podle něj však momentálně neleží na stole žádný konkrétní návrh.

Podle místopředsedy FIFA Jima Boyceho by Premier League musela požádat o stanovisko UEFA i světovou federaci, která podle něj preferuje, aby se ligové zápasy hrály jen v domácích zemích.

Přední anglické klub už přes deset let jezdí v létě v rámci přípravy na lukrativní turné do Asie či USA. Například zápas Manchesteru United s Realem Madrid letos v Michiganu vidělo téměř 110 tisíc diváků. Díky velkému zájmu fanoušků především z Asie vydělává Premier League velké peníze na vysílacích právech v zahraničí, na základě současné tříleté smlouvy si přijde na více než dvě miliardy liber (přes 69,6 miliardy korun).

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud