Premier League | Van Gaalovo kouzlo: Rooney si v záloze nestěžuje a střílí góly | iSport.cz
Pavel Janega
28. prosince 2014 • 10:19

Van Gaalovo kouzlo: Rooney si v záloze nestěžuje a střílí góly

Autor: Pavel Janega
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
LIGA NARUBY: Nečekaná erotika na tribunách a dýmovnice jsou zpátky!
Sparťanské legendy přišly popřát Jiřímu Novotnému k padesátinám
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vzpomínáte, jak se Wayne Rooney vztekal, když ho trenér Sir Alex Ferguson šoupl do záložní řady? Dokonce požádal vedení Manchesteru United o přestup. Nyní nastupuje v záloze znovu, ovšem rozhodnutí kouče Louise van Gaala ani trochu nezpochybňuje. Naopak. Rooneymu se daří a střílí góly.„Co víc si může trenér přát?“ chválil Rooneyho usmívající se trenér Van Gaal po pátečním utkání s Newcastlem. Anglický útočník dvakrát skóroval, na třetí branku přihrál Robinu van Persiemu. Výtečným výkonem zajistil Manchesteru United vítězství 3:1 a neporazitelnost v posledních osmi zápasech.

SESTŘIH: West Bromwich - Manchester City 1:3

„V předchozím utkání s Aston Villou hrál Rooney trochu defenzivněji, tak jsem mu řekl, aby se cpal víc dopředu,“ prozradil Van Gaal. A pořízek s desítkou na zádech ho poslechl a profitoval z toho. Teď ho zase chválí celá Anglie.

„Wayne je inteligentní hráč, v tomto zápase byl fantastický. Je schopný běhat od vápna k vápnu. Má velkou energii, nadšení, inteligenci přesouvat se do prostorů a střílí důležité góly. Pozice hluboko v poli mu prospívá,“ tvrdí bývalý obránce Manchesteru United Phil Neville pro BBC.

Van Gaal jednoznačně souhlasí: „Rooney má kapacitu pro to, aby uběhal devadesát minut na pozici záložníka. Můžu ho samozřejmě postavit do útoku, ale pro tým je teď lepší, když hraje v záloze.“

V minulosti se přitom Rooney několikrát neshodl se Sirem Alexem Fergusonem, když došlo ke stejné situaci. Hvězdný forvard nebyl s rolí ve středové řadě týmu vůbec spokojený. Jeho frustrace dokonce vyvrcholila požadavkem na přestup do jiného klubu, jen několik týdnů před Fergusonovým odchodem do trenérského důchodu.

Nejlepší střelci v historii Premier League:
1. Alan Shearer 260 gólů
2. Andy Cole 187
3. WAYNE ROONEY 181
4. Thierry Henry 175
5. Frank Lampard 175

Rudí ďáblové slaví. Rooney dal dva góly, na další přihrál a Manchester United vyhrál nad Newcastlem 3:1.
Rudí ďáblové slaví. Rooney dal dva góly, na další přihrál a Manchester United vyhrál nad Newcastlem 3:1.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud