Premier League | Miliony za Bonyho? Možná z něho nebudeme mít nic, přiznává Sparta | iSport.cz
8. ledna 2015 • 04:58

Miliony za Bonyho? Možná z něho nebudeme mít nic, přiznává Sparta

Autor: kub, jav
Vstoupit do diskuse
0
Z chystaného přestupu Bonyho do City, nebude mít Sparta možná ani korunu
TOP VIDEA
TOP MOMENTY KOLA: Démon Kolář, Horváthova premiéra nebo vynalézaví fanoušci
Sparta - Plzeň: Beauguel bombou pod víko zvyšuje na 2:0 pro Viktorii!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Kdyby Bony Wilfried přestoupil ze Swansea mimo Premier League, mohla by se Sparta těšit na tučný podíl. Jenže z transferu do Manchesteru City nebude mít vinou předpisů FIFA klub, který nastartoval kariéru nejlepšího střelce Premier League za uplynulý rok, dost možná nic. Pouze dobrý pocit. I toho si však na Letné cení. „Máme z toho velkou radost, je to obrovsky prestižní věc,“ říká člen představenstva letenského klubu Jakub Otava.Za kanonýra by měli Citizens zaplatit Swansea 30 milionů liber (zhruba 1,07 miliardy korun). Bony, jenž během svých začátků ve Spartě pobýval na strahovské ubytovně a musel vystačit s průměrným českým platem, se tak rázem stane královsky zaplacenou posilou.

A na jaře začne sbírat starty v nablýskané Lize mistrů, v hierarchii útočníků Manchesteru City se zařadí za hvězdného Sergia Agüera. Napodobí navíc svého budoucího spoluhráče Edina Džeka, jenž rovněž z české ligy zamířil do Wolfsburgu a následně do kádru „Citizens“.

Mnout ruce by si mohli i na Spartě, která již za Bonyho celkem vyinkasovala 168 milionů korun. Dalších 21 milionů by mohl letenský klub dostat v případě, že by se hráč stěhoval v rámci dvou různých fotbalových asociací. K tomu ale zřejmě nedojde. "Ještě zjišťujeme, jestli v tomto případě neplatí nějaká výájimka, protože Swansea je ve Walesu, ale zřejmě z toho Sparta profitovat nebude," řekl Otava pro deník Sport.

Rozhovor o tom, kolik by Sparta inkasovala a proč se zřejmě finanční odměny nedočká, čtěte ve čtvrtečním vydání deníku Sport. 

V elektronické podobě si ho můžete koupit ZDE

Titulní strana čtvrtečního deníku SportTitulní strana čtvrtečního deníku SportFoto sport

 

Deník Sport v čtečce přímo ve vašem počítači objednávejte zde, nebo přímo na www.isport.cz/epaper >>

Deník Sport v App Storu pro mobily a smart phony se systémem iOS (Apple) stahujte zde >>

Deník Sport v Google play pro mobily a smart phony se systémem Android stahujte zde >>

Tištěné vydání deníku Sport si nyní můžete přečíst i v elektronické verziTištěné vydání deníku Sport si nyní můžete přečíst i v elektronické verziFoto iSport.cz

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud