17. ledna 2015 • 18:27

Čech v brance Chelsea zase řádí. Neinkasoval už 270 minut!

Autor: pod
0
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

Jako kdyby se v létě nic důležitého nestalo. Brankář Chelsea Petr Čech se po několika měsících, kdy pouze kryl záda Belgičanovi Thibautovi Courtoisovi, vrátil do základní sestavy a počíná si naprosto suverénně. Český brankář odchytal tři poslední zápasy londýnského klubu a ani v jednom neinkasoval. Naléhání, aby se vrátil do role jedničky, tak ještě zesílilo.

Nutno podotknout, že Swansea Čechovy kvality příliš neprověřilo. Fotbalisté velšského celku sice vyprodukovali hned 11 střel, žádná ovšem nemířila mezi tyče. Přesto si český gólman své čisté konto musel zasloužit, Chelsea pomohl ke klidné výhře několika kvalitními výběhy.

SESTŘIH Premier League: Swansea - Chelsea 0:5

Mnohem více se každopádně Čech zapotil o týden dříve. To když vynikajícím výkonem doslova vychytal Chelsea vydřenou výhru nad Newcastlem. Fanoušci „Blues“ se shodovali, že bez legendy v brance by vyhráli jen horko těžko. Mnozí z nich navíc Čecha označili za pravou jedničku.

VIDEO | Čech podržel Chelsea v Newcastlu dvěma skvělými zákroky

SESTŘIH Premier League: Chelsea - Newcastle 2:0

Třetím zápasem, ve kterém Čech udržel nulu, byl duel FA Cupu proti Wattfordu v čele s Matějem Vydrou a Danielem Pudilem. I tam musel zkušený gólman své umění předvést, jistě lapil hned šest střel hostů.

Posledním soupeřem, který dokázal Čecha překonat, je tak druholigové Derby County. Český gólman inkasoval v 71. minutě pohárové duelu. Kdybychom počítali i posledních 19 minut tohoto zápasu, trvá série neprůstřelnosti dokonce už 289 minut. Mezi utkáním s Derby a duelem proti Wattfordu každopádně třikrát naskočil Courtois .

17.1. 2015 Swansea - Chelsea 0:5 Premier League

Zatímco Belgičan inkasoval ve svém posledním duelu na hřišti Tottenhamu 5 branek, konkurent Čech se těší vynikající šňůře tří čistých kont v řadě. José Mourinho by nyní jen těžko vysvětloval, že se rozhodl Čecha znovu posadit na lavičku. Série 270 minut bez inkasovaného gólu si prostě zaslouží pokračování.

TOP 5 zákroků Premier League: Kvůli čemu Čecha nazvali zachráncem?