SESTŘIHY: Chelsea padla i s Liverpoolem, Čech slaví nulu

Autor: rjm, ČTK, iSport.cz
0
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny

SOUHRN 11. KOLA | Fotbalisté Liverpoolu zvítězili v 11. kole Premier League na hřišti Chelsea 3:1 a připsali si první ligovou výhru pod novým trenérem Jürgenem Kloppem. Naopak obhájce titulu Chelsea prohrála v sezoně už pošesté a patří jí až 15. místo.

Vstup do utkání přitom vyšel lépe domácím, už ve čtvrté minutě našel Azpilicueta ve vápně Ramirese a ten hlavou poslal míč přesně k tyči. Jenže zbytek prvního poločasu patřil Liverpoolu. Aktivní byl především Adam Lallana, proti kterému musel dvakrát zakročit brankář Begovič.

Vyrovnání se hosté dočkali těsně před přestávkou, kdy Coutinho na vápně obešel Ramirese a poslal míč přesně ke vzdálenější tyči.

Po přestávce se hra vyrovnala, Chelsea byla dokonce gólu blíže, ale Oscarův pokus z dálky výborně vytáhl Mignolet. Naopak se podruhé prosadil Coutinho, který si opět udělal prostor na vápně a i tentokrát poslal míč přesně k tyči. Brazilský záložník poprvé skóroval dvakrát v jednom zápase Premier League.

Definitivně výhru Liverpoolu potvrdil střídající Christian Benteke. Liverpool ukončil třízápasovou sérii remíz.

2473617:gallery:true:true

Namále měl Manchester City, který doma porazil Watford až díky penaltě v 89. minutě. Fotbalisté City v prvním poločase neproměnili řadu šancí a do vedení se dostali až v polovině druhého poločasu, kdy se po rohu prosadil Nicolás Otamendi.

V 88. minutě se sice po obrovské chybě Joea Harta, který neudržel lehký centr, podařilo vyrovnat Jeromovi, jenže minutu před koncem o cenný výsledek Norwich přišel. Ve vlastním pokutovém území zahrál rukou Martin, viděl červenou kartu a následný pokutový kop proměnil Yaya Touré. V závěru ještě mohl z další penalty zvýšit Kolarov, ale srbský obránce poslal míč mimo.

2473622:gallery:true:true

I tak Manchester City zvítězil a drží si vedení v tabulce. Tři body ztrácí druhý Arsenal, který si přivezl tři body ze Swansea za výhru 3:0. O ni se góly postarali Giroud, Koscielny a Campbell. Další čisté konto v brance "Kanonýrů" udržel Petr Čech a už mu chybí jediná nula, aby vyrovnal historický rekord Davida Jamese se 169 zápasy bez obdržené branky.

O třetí místo po bezbrankové remíze na hřišti Crystal Palace přišel Manchester United. Nahradil ho Leicester, který zvítězil na stadionu West Bromwiche 3:2. Další gól přidal nejlepší střelec Premier League Jamie Vardy, který se stal teprve třetím hráčem v historii, jenž skóroval v osmi zápasech v řadě.

2473621:gallery:true:true

Everton zničil šesti góly Sunderland

Fotbalisté Evertonu ztratili dvoubrankové vedení nad Sunderlandem, ale svého soupeře v 11. kole anglické ligy nakonec rozstříleli 6:2. Díky výhře se posunuli na deváté místo tabulky.

Sunderland vybojoval v této sezoně na hřištích soupeřů v pěti duelech jen jeden bod a jeho šance na zisk dalších rychle snížil Arouna Koné. Útočník z Pobřeží slonoviny nejprve vyslal v 19. minutě do úniku skórujícího Gerarda Deulofeua a o dvanáct minut později sám zvýšil na 2:0.

2474453:gallery:true:true

Ještě před přestávkou ale vstřelil ve čtvrté minutě nastavení kontaktní gól Jermain Defoe a ukončil třízápasové čekání Sunderlandu na branku na hřišti soupeře. Pět minut po přestávce srovnal hlavou Steven Fletcher, jenže liverpoolský celek se nesložil a dalšími čtyřmi brankami rozhodl.

Rychlý tříbrankový trhák během sedmi minut nastartoval vlastní gól Sebastiana Coatese, zanedlouho se trefili Romelu Lukaku a podruhé v utkání Koné, který později dokonal svůj první hattrick v anglické lize. Evertonu se v Premier League podařilo dát pět a víc gólů podesáté a třikrát z toho odnesl jeho střeleckou formu právě Sunderland.

Před Evertonem i jeho městským rivalem FC Liverpool zůstává Southampton, který díky brankám Stevena Davise a Graziana Pellého porazil Bournemouth 2:0. Jediným negativem pro vítěze bylo v dnešním duelu vyloučení Victora Wanyamy za dvě žluté karty.

2474455:gallery:true:true

Anglická fotbalová liga - 11. kolo:

Chelsea - Liverpool 1:3
Branky: 4. Ramires - 45.+3 a 74. Coutinho, 83. Benteke.

West Bromwich - Leicester 2:3
Branky: 30. Rondón, 84. Lambert z pen. - 57. a 65. Mahriz, 77. Vardy.

Everton - Sunderland 6:2
Branky: 31., 62. a 76. Koné, 19. Deulofeu, 55. vlastní Coates, 60. Lukaku - 45.+4 Defoe, 50. Fletcher

Southampton - Bournemouth 2:0
branky: 31. Davis, 36. Pellé

Tottenham - Aston Villa 3:1
Branky: 3. Dembélé, 45.+1 Alli, 90.+3 Kane - 79. J. Ayew

2475964:gallery:true:true

2473618:gallery:true:true

2473634:gallery:true:true

2473633:gallery:true:true