SESTŘIHY: Čech dostal od City dva góly, Spurs padli a Leicester vyhrál

0
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?
Dresy repre? Neurazí, ale žádná sláva. Konečně zajímavé nápady, ale sráží je…

Fotbalisté Arsenalu v boji o přímý postup do Ligy mistrů remizovali na hřišti Manchesteru City 2:2. V dalších zápaseh podlehl Tottenham Southamptonu 1:2 a Liverpool porazil Watford 2:0. Už jistý mistr z Leicesteru jasně přehrál Everton a zvítězil 3:1. Výhru si připsal i Manchester United, který uspěl na hřišti Norwiche 1:0. Patí United ztrácejí na městského rivala City pouze bod, Norwich po čtvrté prohře v řadě zůstal na předposledním místě. V boji o záchranu si hodně pomohl Sunderland, který otočil utkání s Chelsea a vyhrál 3:2.

Souboj o místo zaručující přímý postup do Ligy mistrů začal divoce, na zásah domácího Sergia Agüera z osmé minuty prakticky ihned zareagoval Olivier Giroud. Zatímco útočník City skóroval už v šestém utkání v řadě, jeho protějšek Giroud konečně prolomil střeleckou nemohoucnost a dal první gól za 16 zápasů.

2700565:gallery:true:true

Petr Čech v brance Arsenalu dostal druhý gól krátce po přestávce, když se po sólu z půlky hřiště prosadil Kevin De Bruyne. Ani tentokrát však radost domácích netrvala dlouho, bod pro Arsenal zařídil Alexis Sánchez.

Arsenal tak do posledního kola půjde alespoň s teoretickou nadějí na přeskočení londýnských rivalů z Tottenhamu, na které ztrácí dva body.

Tottenham podlehl Southamptonu

Do zápasu přitom druhý tým tabulky vstupoval jako jasný favorit, neboť svého soupeře dokázal z posledních sedmi ligových střetnutí šestkrát porazit, a už po čtvrthodině vedl.

Rychlý gól jihokorejského útočníka Tottenhamu Son Hung-mina byl navíc zásahem rekordním. Šlo totiž o 68. ligovou branku londýnského klubu a Tottenham jich v žádné sezoně v historii Premier League nenastřílel víc.

2700566:gallery:true:true

Zápis do dějin však byl chabou záplatou na výsledek utkání, který dvěma brankami zařídil Steven Davis. Pro Southampton znamenal zisk tří bodů posun na šesté místo, zaručující postup do kvalifikace Evropské ligy.

Na to však může stále pomýšlet také osmý Liverpool. Po výhře 2:0 nad Watfordem na tuto příčku ztrácí pouze dva body a navíc má zápas k dobru.

2700567:gallery:true:true

Leicesteru zpíval Bocelli

Před začátkem utkání s Evertonem zazpíval na stadionu King Power tenorista Andrea Bocelli árii Nessun Dorma a trenér Leicesteru Claudio Ranieri poděkoval fanouškům. Oslavu jim zpříjemnili i samotní hráči "Lišek", kteří i s titulem v kapse odehráli zápas s Evertonem naplno.

Už v páté minutě poslal domácí do vedení nejlepší střelec Leicesteru Vardy, kterému se povedlo vstřelit úvodní gól zápasu ve 12 duelech této sezony. K asistenci na první gól si v 33. minutě připsal i trefu King, kterému se podobný počin povedl poprvé od dubna 2013.

V 65. minutě kopal Vardy pokutový kop, který s přehledem proměnil a připsal si 24. zásah v sezoně. O chvíli později mohl ještě jednu trefu přidat a dohnat lídra tabulky střelců Kanea z Tottenhamu, z další penalty ale přestřelil Roblesovu branku. V závěru pouze zkorigoval stav Mirallas.

Převahu "Lišek" dokumentoval i počet střel, kterým stanovily své sezónní maximum. Leicester vyslal 33 pokusů, z toho deset dokázal soupeř zblokovat.

2699775:gallery:true:true

Velkou zásluhu na jediné trefě Manchesteru United v Norwichi měl kapitán Rooney, který ve vápně přihrál volnému Matovi a ten překonal gólmana Ruddyho. Norwich je pro Španěla oblíbeným soupeřem, v Premier League už se do jeho sítě trefil pětkrát, což se mu proti žádnému jinému týmu nepovedlo.

Manchester tak stále bojuje o účast v Lize mistrů, zatímco Norwich čeká těžký závěr sezony, neboť za nesestupovými pozicemi zaostává o čtyři body. Potřeboval by zlepšit ofenzivu, v posledních čtyřech zápasech "Kanárci" ani jednou neskórovali.

2699788:gallery:true:true

Oba týmy, kterých se záchranářské starosti též týkají, navíc dnes bodovaly. Sunderland sice po poločase prohrával s Chelsea 1:2, ale dvěma slepenými brankami Boriniho a Defoea skóre otočil a už čtyři zápasy nepoznal hořkost porážky. Posunul se na 17. místo o bod před Newcastle, který pouze remizoval bez branek na půdě poslední Aston Villy. Sunderland a Norwich mají oproti Newcastlu zápas k dobru.

2699778:gallery:true:true

West Ham bojuje o účast v evropských pohárech, dnes se k nim ale nepřiblížil. Se Swansea překvapivě prohrál vysoko 1:4 a skončila jeho desetizápasová série bez porážky. Jediný gól domácích byl vlastní, když brankáře Fabianského nešťastně překonal Kingsley. "Labutě" uspěly na hřišti West Hamu poprvé od roku 1956.

2699787:gallery:true:true

West Ham se loučil s Upton Parkem výhrou

Fotbalisté West Hamu při loučení se stadionem v Upton Parku porazili Manchester United 3:2. Po předposledním zápase sezony anglické ligy si West Ham polepšil na šesté místo, hosté zůstali pátí za městským rivalem City.

Londýnský klub se dnes loučil se stadionem Boleyn Ground, kde hrál 112 let. Od nové sezony totiž přesídlí na Olympijský stadion. Rozlučkový večer ale začal incidentem fanoušků, kteří napadli autobus Manchesteru při příjezdu na stadion a zavinili odložení zápasu o 45 minut.

Po jeho začátku jako první rozjásal domácí diváky už v 10. minutě Sakho. Pro United pak duel otočil Martial dvěma góly, ale West Ham se nakonec dočkal vítězné rozlučky.

Aby se United dostali do kvalifikace o Ligu mistrů, musí v neděli porazit Bournemouth a doufat, že City prohrají se Swansea.

West Ham United - Swansea 1:4
Branky: 68. vlastní Kingsley - 25. Routledge, 31. Ayew, 51. Ki Sung-Yong, 90.+3 Gomis

Leicester - Everton 3:1
Branky: 5. a 65. z pen. Vardy, 33. King - 88. Mirallas

Tottenham - Southampton 1:2
Branky: 16. Son Hung-min - 31. a 72. Davis

Liverpool - Watford 2:0
Branky: 35. Allen, 76. Firmino

Manchester City - Arsenal 2:2
Branky: 8. Agüero, 51. De Bruyne - 10. Giroud, 68. Sánchez