15. srpna 2016 • 22:59

SESTŘIHY: Chelsea zachránil Costa, Liverpool přestřílel Arsenal, Zlatan už řádí

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Brankář Petr Čech začal sezonu čtyřmi inkasovanými góly. Fotbalisté Arsenalu v 1. kole anglické ligy prohráli doma s Liverpoolem 3:4. Trenér José Mourinho se s Manchesterem United uvedl výhrou 3:1 na hřišti Bournemouthu. Uspěl i Pep Guardiola, který měl ve své premiéře na lavičce Manchesteru City pořádné štěstí. Sunderland si dal totiž v závěru utkání vlastní gól a domácí „Citizens“ tak vyhráli 2:1. To fotbalisté Leicesteru vstup do nové sezony nezvládli. Na půdě Hullu prohráli 1:2, jediný gól mistra zařídil z penalty Riyad Mahrez.  Na lavičce Chelsea slavil první ligové vítězství Antonio Conte, jeho tým zdolal West Ham 2:1 díky pozdní trefě Diega Costy.

Arsenal se ujal vedení, Theo Walcott gólem napravil zaváhání, když minutu předtím neproměnil penaltu. Jenže v nastavení první půle poprvé překonal Čecha z přímého kopu Coutinho, který se z 28 metrů trefil přesně do šibenice.

Po změně stran pak Liverpool třemi góly během 14 minut rozhodl. Nejprve Čecha zblízka překonal Adam Lallana, následně se v malém vápně prosadil znovu Coutinho a parádní akci předvedl Sadio Mané, jenž obešel dva protihráče a zamířil k tyči.

Arsenal, který doma inkasoval čtyřikrát poprvé od roku 2009, sice ještě stihl dvěma góly snížit, ale prohru už neodvrátil.

SESTŘIH Premier League: Arsenal - Liverpool 3:4. Čech dostal čtyři góly

Zlatan už řádí za United

Manchesteru výrazně pomohla chyba domácího obránce Simona Francise, který nedůraznou přihrávkou na brankáře nahrál protihráči Juanu Matovi. Španělský záložník sice napoprvé neuspěl, ale míč k němu odrazil znovu od dobíhajícího Francise a Mata pak už trefil prázdnou branku.

Vedení pak United potvrdili po hodině hry, kdy Anthony Martial sice netrefil volej ideálně, ale míč se snesl na hlavu Wayna Rooneyho a ten zamířil do protipohybu gólmana.

Prosadil se i hvězdný útočník Zlatan Ibrahimovic, jehož křížná střela prošla pod několika hráči. Povedlo se mu tak skórovat při debutu v italské, francouzské, španělské a nyní i anglické lize. Ve všech čtyřech ligách navíc skórovali pouze Thierry Henry, Laurent Blanc, John Carew a Ibrahima Bakayoko. Bournemouth už jen stačil snížit zásluhou Adama Smithe.

SESTŘIH Premier League: Bournemouth - Manchester United 1:3

Conte má tři body

Fotbalisté Chelsea vstoupili pod novým trenérem Antoniem Contem do anglické ligy domácí výhrou v londýnském derby nad West Hamem 2:1. Rozhodující branku vstřelil v 89. minutě španělský útočník Diego Costa. Pětinásobný anglický mistr vykročil úspěšně za nápravou nepodařeného minulého ročníku, v kterém po špatném úvodu skončil až desátý.

Tým Conteho, který se už v dubnu dohodl na příchodu do Chelsea od italské reprezentace, vedl od 47. minuty, kdy proměnil penaltu belgický záložník Eden Hazard. Nařízena byla za faul Michaila Antonia na Cesara Azpilicuetu.

West Ham se dočkal vyrovnání v 78. minutě díky brance obránce Jamese Collinse, ale nakonec se radovali domácí. Costa si před pokutovým územím zpracoval míč a trefil se přesně k pravé tyči.

SESTŘIH Premier League: Chelsea - West Ham 2:1. Costa rozhodl

City berou šťastnou výhru, Leicester padl

Hull poslal do vedení v nastavení prvního poločasu Diomande akrobatickou dorážkou po rohovém kopu. Krátce po pauze sice vyrovnal z penalty Mahriz, ale v 57. minutě rozhodl o nečekané domácí výhře Snodgrass přesnou střelou k tyči.

V prvním poločase zahodil několik slibných šancí útočník Vardy , nejlepší střelec Leicesteru v minulé sezoně. "Udělali jsme několik chyb a musíme zapřemýšlet nad tím, kde vznikly. Chtěli jsme vyhrát, ale naše snaha byla individuální, ne týmová," uvedl trenér obhájců titulu Claudio Ranieri.

SESTŘIH Premier League: Hull - Leicester 2:1. Mistr začal prohrou

Guardiola dal v základní sestavě šanci i letním posilám, stoperu Stonesovi a záložníkovi Nolitovi, překvapivě jen na lavičce zůstala brankářská jednička Hart . City začali výborně a už ve čtvrté minutě proměnil penaltu kanonýr Agüero. V 71. minutě vyrovnal Defoe, jeho střídající spoluhráč McNair však před koncem rozhodl o triumfu favorita vlastním gólem.

SESTŘIH Premier League: Manchester City - Sunderland 2:1. Guardiolovu premiéru rozhodl vlastní gól

Watford s českým útočníkem Matějem Vydrou na lavičce remizoval v Southamptonu 1:1. Hosty poslal do vedení v úvodu Capoue, ale po změně stran odpověděla letní posila z Norwiche Redmond. Watford dohrával závěrečnou čtvrthodinu bez vyloučeného záložníka Watsona.

Stejný výsledek si odvezl třetí celek minulé sezony Tottenham ze stadionu Evertonu. Domácí se prosadili už v páté minutě díky Barkleymu, ale nový kouč liverpoolského mužstva Ronald Koeman si vítěznou premiéru neužil, protože v 59. minutě srovnal Lamela.

Na rozdíl od Hullu další dva nováčci doma vítězně nezačali. Middlesbrough remizoval se Stoke 1:1, Burnley podlehlo Swansea 0:1.

Anglická fotbalová liga - 1. kolo:

Chelsea - West Ham United 2:1
Branky:
47. Hazard z pen., 89. D. Costa - 77. Collins

Hull - Leicester 2:1
Branky: 45.+1 Diomande, 57. Snodgrass - 47. Mahriz z pen.

Arsenal - Liverpool 3:4
Branky: 31. Walcott, 64. Oxlade-Chamberlain, 75. Chambers - 45.+1 a 56. Coutinho, 49. Lallana, 63. Mané

SESTŘIH Premier League: Middlesbrough - Stoke 1:1

SESTŘIH Premier League: Burnley - Swansea 0:1

SESTŘIH Premier League: Everton - Tottenham 1:1

SESTŘIH Premier League: Crystal Palace - West Bromwich 0:1

Sestřih Premier League: Southampton - Watford 1:1

1. Chelsea 38 30 3 5 85:33 93
2. Tottenham 38 26 8 4 86:26 86
3. Manchester City 38 23 9 6 80:39 78