3. října 2016 • 08:00

SESTŘIHY: United ztratili, Citizens padli. Tottenham je druhý, Arsenal třetí

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Fotbalisté Manchesteru City poprvé prohráli pod trenérem Pepem Guardiolou, na hřišti Tottenhamu padli 0:2. Arsenal s Petrem Čechem v brance zvítězil v sedmém kole anglické ligy 1:0 na hřišti Burnley. V nastavení rozhodl Koscielny. Míč se za záda domácího gólmana odrazil od ruky francouzského reprezentanta. Chelsea po dvou porážkách zvítězila v 7. kole anglické Premier League v Hullu 2:0. Dařilo se i průběžně druhému Liverpoolu, který zvítězil ve Swansea 2:1. West Ham vyválčil s Middlesbrough pouze remízu a zůstává v pásmu sestupu. S remízou se po třech soutěžních výhrách museli spokojit i hráči Manchesteru United, kteří doma se Stoke sice díky Martialovi vedli, v 82. minutě ale srovnal Allen.

Manchester United - Stoke 1:1

Branky: 69. Martial - 82. Allen

Manchester United nenavázal na předchozí tři soutěžní výhry, když pouze remizoval 1:1 se Stoke. Skóre otevřel v 69. minutě střídající Anthony Martial, zareagovat ale stihl Joe Allen. Hostům se podařilo získat první bod na stadionu Old Trafford od roku 1980.

Stoke sice stále musí nastupovat bez zraněné brankářské jedničky Butlanda, proti Manchesteru se ale předvedl ve výborném světle Lee Grant, jenž v týmu hostuje z druholigového Derby County. Dlouho držel čisté konto, když si poradil se šancemi Ibrahimovice, Maty nebo Lingarda. V 69. minutě ale nestačil na střelu Martiala, který se trefil po dvou minutách na hřišti. Dvacetiletý francouzský reprezentant se v lize prosadil poprvé od 10. května.

Jenže hráči Stoke favorita osm minut před koncem zaskočili a dokázali vyrovnat. Johnsonův tečovaný pokus s obtížemi vyrazil brankář De Gea k Waltersovi, který trefil břevno. Míč se však odrazil k Allenovi a ten zakončil do odkryté branky. Bývalý záložník Liverpoolu se prosadil v druhém zápase za sebou, což se mu v lize naposledy povedlo v říjnu 2011.

SESTŘIH Premier League: Manchester United - Stoke 1:1, výhru ukradl favoritovi Allen

Swansea - Liverpool 1:2

Branky: 8. Fer - 54. Firmino, 84. Milner z pen.

Liverpool do utkání vstoupil jako favorit, neboť Swansea naposledy zvítězila v prvním ligovém kole. Rychle inkasovaná branka ale hostující celek zjevně zaskočila, více ze hry měli domácí. Svěřenci trenéra Jürgena Kloppa se překvapivě trápili, dokonce poprvé v sezoně nedokázali v prvním poločase ani jednou vystřelit na branku.

Ve druhé půli se však role na hřišti obrátily a hosté byli daleko nebezpečnějším týmem. Devět minut po přestávce přinesla jejich zvýšená aktivita vyrovnání, když po standardní situaci přesně hlavičkoval Firmino. Jeho branka byla 650. gólem Liverpoolu na soupeřově hřišti v historii Premier League. Ve venkovních zápasech stříleli lépe jen hráči Manchesteru United (800), Arsenalu (704) a Chelsea (665).

Následně dostal Liverpool soupeře pod veliký tlak, vítězství se ale zrodilo až v 84. minutě. Z pokutového kopu jej zařídil Milner. Byla to jeho už čtvrtá úspěšná penalta v sezoně, žádný z týmů anglické ligy jich v tomto ročníku neproměnil více než sám záložník Liverpoolu.

SESTŘIH Premier League: Swansea - Liverpool 1:2. Favorit zvládl obrat

Hull - Chelsea 0:2

Branky: 61. Willian, 67. Costa

Fotbalisté Chelsea nepřipustili třetí ligovou porážku v řadě a na hřišti Hullu zvítězili 2:0. Do zápasu přitom nevstoupili dobře, v první půli podobně jako v minulém zápase nevystřelili na branku. Po přestávce však přišlo zlepšení a povedený gól Williana v 61. minutě, jenž se trefil pěknou ranou do růžku. Jen po šesti minutách výhru pojistil Diego Costa.

SESTŘIH Premier League: Hull - Chelsea 0:2. Rozhodli Willian a Costa

West Ham United - Middlesbrough 1:1

Branky: 57. Payet - 51. Stuani

Ještě horší sérii než měla Chelsea ukončil West Ham. Díky remíze 1:1 s Middlesbrough uhrál první bod po čtyřech prohrách, teprve čtvrtý v sedmi zápasech. Sice jako první inkasoval po zásahu Cristhiana Stuaniho krátce po přestávce, v 57. minutě však celým vápnem prosóloval Dimitri Payet a zařídil pro West Ham cennou remízu.

SESTŘIH Premier League: West Ham - Middlesbrough 1:1. Domácí konečně bodovali

Everton - Crystal Palace 1:1

Branky: 35. Lukaku - 50. Benteke

Fotbalisté Evertonu remizovali už v pátek s Crystal Palace 1:1 a propásli možnost posunout se na druhé místo tabulky za dosud stoprocentní Manchester City. Skóre otevřel po půl hodině hry precizně zahraným přímým kopem belgický útočník Evertonu Romelu Lukaku, pro něhož to byl pátý zásah v sezoně.

Pět minut po změně stran vyrovnal hlavou třetím gólem v ročníku jeho krajan Christian Benteke. Hosté, kteří po špatném vstupu do nové sezony již pět duelů neprohráli, si mohli odvézt dokonce tři body, ale trefa Damiana Delaneyho nebyla uznána pro ofsajd.

Leicester - Southampton 0:0

Útočník Southamptonu Austin byl v 17. minutě velmi blízko k otevření skóre, jeho střela však skončila na tyči branky Leicesteru. Téhož hráče v druhém poločase vychytal gólman Schmeichel. Za domácí se do velké šance dostal Okazaki, branku však těsně minul a v závěru nerozhodl ani na druhé straně střídající Ward-Prowse, jenž zblízka přestřelil. "Svatí" neinkasovali gól v posledních šesti soutěžních utkáních.

Southampton hrál v sestavě Forster - Cédric Soares (27. Martina), Fonte, Van Dijk, Bertrand - Romeu - Höjbjerg, Davis - Tadič (71. Long) - Austin (83. Ward-Prowse), Redmond.

SESTŘIH Premier League: Leicester - Southampton 0:0, soupeř Sparty opět neinkasoval

Tottenham - Manchester City 2:0

Branky: 9. vlastní Kolarov, 37. Alli

Šlágr sedmého kola mezi Tottenhamem a "Citizens" nezačal pro hosty vůbec dobře. V deváté minutě duelu na White Hart Lane si při snaze odkopnout míč vstřelil kuriózní vlastní gól obránce Kolarov.

Do šaten šli hosté nakonec s dvoubrankovou ztrátou. V 37. minutě se poprvé od 10. dubna na domácím stadionu prosadil Alli. Asistenci si připsal Korejec Son Hung-min, který má výbornou formu. Ve čtyřech ligových zápasech se přímo podílel na šesti brankách: čtyři dal a na dvě přihrál.

V 65. minutě mohli domácí definitivně rozhodnout o cenném vítězství. Fernandinho fauloval ve vápně Alliho, Lamelovu nepříliš povedenou penaltu ale gólman Bravo vyrazil. V závěru hosté měli několik nadějných příležitostí, Tottenham ale podržel gólman Lloris. "Citizens" ještě nikdy nedokázali otočit zápas, ve kterém po poločase prohrávali o dvě a více branek.

SESTŘIH Premier League: Tottenham - Manchester City 2:0, Guardiola poprvé prohrál

Burnley - Arsenal 0:1

Branka: 90.+3 Koscielny

Burnley takřka po celý zápas drželo s Arsenalem krok. Hosté se sice často dostávali do zakončení, většina z nich ale těsně míjela branku. Čech musel na druhé straně po hodině hry zasahovat proti Gudmundssonově povedené hlavičce, v 75. minutě pak českému gólmanovi pomohlo břevno.

Jako rozhodující se nakonec ukázala vůbec poslední akce utkání. Centr z pravé strany prodloužil ve vápně Walcott, Oxlade-Chamberlain nastřelil ruku spoluhráče Koscielného a od ní se balon odrazil za záda brankáře Heatona. Burnley čeká na ligovou výhru nad Arsenalem od roku 1974.

SESTŘIH Premier League: Burnley - Arsenal 0:1, rozhodl gól rukou v nastavení