20. října 2017 • 23:33

Brighton slaví venkovní výhru po 34 letech, na hřišti West Hamu vyhrál 3:0

PRAGUE PLAYOFFS: Svátek parkuru v Česku! Tahákem je Kellnerová PRAGUE PLAYOFFS: Svátek parkuru v Česku! Tahákem je Kellnerová
Nedvěd: Za Ronaldem v Juventusu stojíme. Nemá to jednoduché, pereme se s tím Nedvěd: Za Ronaldem v Juventusu stojíme. Nemá to jednoduché, pereme se s tím

Poprvé od roku 1983 se fotbalisté Brightonu dočkali venkovního vítězství v anglické lize. Na půdě West Hamu oslavil nováček Premier League dokonce nejvyšší výhru v sezoně 3:0 a v neúplné tabulce se posunul na desáté místo. Poražený celek klesl vinou skóre na 17. příčku a jeho trenér Slaven Bilič je pod čím dál větším tlakem.

Domácí:

Hosté: 10. G. Murray, 45+2. Izquierdo, 75. G. Murray

Domácí: Hart – Zabaleta, Fonte, Reid (C), Masuaku – Obiang, Kouyaté (46. A. Ayew) – Antonio, Lanzini, Arnautović (74. E. Fernandes) – J. Hernández.

Hosté: Ryan – Bruno (C), Duffy, Dunk, Bong – Knockaert (84. Schelotto), Stephens, D. Pröpper, Izquierdo (70. March) – Groß (76. Is. Brown), G. Murray.

Domácí: Adrián, Cresswell, Ogbonna, Byram, Fernandes, Noble, Ayew

Hosté: Krul, Suttner, Goldson, March, Molumby, Schelotto, Brown

Domácí: J. Hernández

M. Atkinson – P. Kirkup, S. Child

Olympijský stadion, Londýn

56977 diváků

Brighton v předchozích čtyřech ligových zápasech na hřištích soupeřů skóroval pouze jednou, ale na Olympijském stadionu v Londýně stihl dát dva góly už do poločasu.

Skóre otevřel v 10. minutě hlavou po standardní situaci čtyřiatřicetiletý útočník Glenn Murray a těsně před pauzou zvýšil Kolumbijec José Izquierdo střelou zpoza šestnáctky. V závěru Murray pojistil výhrou gólem z penalty.

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 11. kola Fortuna ligy »

12. kolo Fortuna ligy:

Bohemians 1905 - Plzeň (pá 19.10., 18:00), Olomouc - Zlín (so 20.10., 15:00), Slovácko - Teplice (so 20.10., 17:00), Baník - Karviná (so 20.10., 17:00), Příbram - Jablonec (so 20.10., 17:00), Dukla - Opava (ne 21.10., 15:00), Liberec - Slavia (ne 21.10., 17:00), Sparta - Boleslav (po 22.10., 18:00)

1.  Manchester City 8 6 2 0 21:3 20
2.  Chelsea 8 6 2 0 18:5 20
3.  Liverpool 8 6 2 0 15:3 20
4.  Arsenal 8 6 0 2 19:10 18
5.  Tottenham 8 6 0 2 15:7 18
6.  Bournemouth 8 5 1 2 16:12 16
7.  Wolves 8 4 3 1 9:6 15
8.  Manchester Utd. 8 4 1 3 13:14 13