6. května 2018 • 16:00

Vydra dal 21. gól a je NEJ střelec druhé anglické ligy. V play off vyzve Kalase

Poláci trénovali na Čechy i s Lewandowským. Grosicki si spletl Podolského s Poborským Poláci trénovali na Čechy i s Lewandowským. Grosicki si spletl Podolského s Poborským
Plekanec trénoval na Kladně. Jasno bude do čtrnácti dnů, ujišťuje útočník Plekanec trénoval na Kladně. Jasno bude do čtrnácti dnů, ujišťuje útočník

Útočník Matěj Vydra přispěl gólem k výhře fotbalistů Derby County v posledním kole druhé anglické ligy 4:1 nad Barnsley a s 21 trefami ovládl tabulku střelců. Jeho tým si zahraje baráž o účast v nejvyšší soutěži proti Fulhamu, který po prohře 1:3 v Birminghamu nedosáhl na přímý postup. Z něj se radoval Cardiff, jemuž stačila domácí bezbranková remíza s Readingem.

Vydra vstoupil do utkání s Barnsley v 38. minutě, deset minut po přestávce zvýšil na 2:0 pro Derby. O chvíli později navíc jihlavský odchovanec asistoval u Nugentovy branky. Vydra prožil nejúspěšnější sezonu od ročníku 2012/13, v němž v druhé lize za Watford vstřelil 22 gólů.

Derby se utká s Fulhamem, který sice měl na dosah přímý postup, překvapivě však zaváhal v Birminghamu. Do utkání nezasáhl stoper hostů Tomáš Kalas. Druhou dvojici v play off tvoří Aston Villa a Middlesbrough.

Nejlepší střelci II. anglické ligy

1. Matěj Vydra (21)
2. Lewis Grabban (20)
3. Bobby Reid (19)
4. Leon Clarke (19)
5. Diogo Jota (17)

Cardiff skončil o dva body před Fulhamem a poprvé od sezony 2013/14 si zahraje Premier League. Doplnil tak již jistého postupujícího z Wolverhamptonu.

Sestup měl před závěrečným utkáním jistý pouze Sunderland. V boji o záchranu dále nakonec neuspěli fotbalisté Barnsley a Burtonu, v jehož nominaci chyběl obránce Tomáš Egert. Přitom ještě krátce před závěrem zápasů byl blízko sestupu Bolton, brankami v 87. a 88. minutě ale otočil duel s Nottinghamem a po výhře 3:2 se v soutěži udržel.

Celé utkání odehrál za Sheffield Wednesday obránce Daniel Pudil. Rozlučka se sezonou se jeho týmu povedla, Sheffield porazil Norwich vysoko 5:1.

Český útočník Derby Matěj Vydra (vpravo) proti Barnsley

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 14. kola Fortuna ligy »

15. kolo Fortuna ligy:

Mladá Boleslav - Dukla (pá 9.11., 18:00), Karviná - Sparta (so 10.11., 14:00), Slovácko - Liberec (so 10.11., 17:00), Opava - Baník Ostrava (ne 11.11., 14:00), Jablonec - Bohemians (ne 11.11., 15:00), Plzeň - Příbram (ne 11.11., 15:00), Teplice - Olomouc (ne 11.11., 15:00), Slavia - Zlín (po 5.11., 17:00)