Petr Adam
6. srpna 2018 • 16:12

Shánění posil v Anglii? Okno se zavírá nezvykle brzy, hrozí chaos

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
ČÍSLA: Hraje Olayinka na 40% svých možností? Už teď výrazně převyšuje ligu ČÍSLA: Hraje Olayinka na 40% svých možností? Už teď výrazně převyšuje ligu
SESTŘIH LM: Liverpool – Neapol 1:0. Postup domácích vystřelil Salah SESTŘIH LM: Liverpool – Neapol 1:0. Postup domácích vystřelil Salah
VŠECHNA VIDEA ZDE

Máme dost času. Tak mohli loni v této době uvažovat šéfové klubů v Premier League při shánění posil. Letos už mají orosená čela a cloumá jimi nervozita. Času totiž není nazbyt. Nejvyšší anglická soutěž si už v září odhlasovala radikální zkrácení přestupového okna, které se zavře den před startem nové sezony a vypadá to, že řada účastníků nejvyšší soutěže má problémy se novým pořádkům přizpůsobit. „Začíná týden organizovaného chaosu,“ hlásí list The Independent.



Čtvrtek, 17 hodin. A konec s nákupy posil. Přesně tak si to schválily loni na jednání kluby z Premier League. Čtrnáct z nich tehdy hlasovalo pro, proti byly Manchester City, Manchester United, Crystal Palace, Watford a Swansea, zdrželo se Burnley.

Teď, když se má nové opatření projevit poprvé v praxi, zaznívají spíš jen kritické hlasy. „Jsme v totální nevýhodě. Správné by to bylo jedině v případě, kdyby stejně postupovala celá Evropa,“ nechal se slyšet trenér Tottenhamu Mauricio Pochettino.

Přestupové uzávěrky ve vybraných zemích
9. srpna – Anglie
17. srpna – Itálie
31. srpna –
Francie, Německo, Španělsko
8. září – Česko

Jenže podobnou úpravu udělali pouze v Itálii. V Serii A skončí s nakupováním posil den před prvním zápasem nové sezony, ale v porovnání s Anglií tam mají ještě o týden víc času. V německé bundeslize, Francii či Španělsku zůstává všechno při starém – posily se budou shánět až do konce srpna. Tímto směrem mohou týmy z Premier League dále prodávat, ale opačným směrem už k žádným pohybům nedojde.

V Premier League chtějí tímto opatřením omezit nejistotu, která provázela složení týmů na startu minulých sezon. „Není dobré mít jeden týden jednoho hráče ve svém týmu a další týden hrát proti němu. Nebo ho v tomto období vůbec nenasazovat kvůli přestupovým spekulacím, které se kolem něj točí,“ vysvětlil předseda Premier League Richard Scudamore.

Nejčastěji se zmiňuje příklad Alexe Oxlada-Chamberlaina, který nejdřív loni v srpnu hrál za Arsenal při prohře 0:4 v Liverpoolu, než o pár dní později přestoupil do týmu, se kterým prohrál.

Tento jev už není možný. Ale objevil se jiný problém. Zahraniční kluby tlačí na anglické zájemce a často nadsazují ceny hráčů, o které je zájem. Dobře vědí, že movité kluby v Premier League nemají prostor při jednání manévrovat. „Uděláme mnohem méně obchodů kvůli časovému omezení. Nejhorší na tom je, že to od začátku bylo zřejmé,“ citoval The Independent nejmenovaného funkcionáře.

V plné nahotě se nyní ukazuje, jak byly kluby na novou situaci připravené. Třeba v Manchesteru United marně vyhlíží trenér José Mourinho další přírůstky do týmu. „Liverpool kupuje všechno a všechny,“ ukázal na rivala, který zvládl velké nákupy včetně nejdražšího brankáře v historii Allisona či švýcarského reprezentanta Xherdana Sahaqiriho s předstihem.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 18. kola Fortuna ligy »

19. kolo Fortuna ligy:

Baník Ostrava - Olomouc (pá 14.12., 18:00), Teplice - Zlín (so 15.12., 15:00), Slovácko - Dukla (so 15.12., 15:00), Opava - Ml. Boleslav (so 15.12., 15:00), Bohemians - Liberec (so 15.12., 15:00), Příbram - Sparta (so 15.12., 17:00), Plzeň - Karviná (ne 16.12., 15:00), Jablonec - Slavia (po 17.12., 18:00)

Články odjinud


Články odjinud



Klasická verze
Mobilní verze