Autor: apr
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Prožívají jeden z nejhorších vstupů do Premier League v historii. Manchester United tápe a po osmi kolech se krčí až na 12. místě, na kontě má jen dvě výhry. V dalším kole ho navíc čeká náročný duel s prvním Liverpoolem. Už tak trápící se „rudí ďáblové“ řeší před soubojem s odvěkým rivalem další problém. Rozšířila se jim už tak početná marodka. V utkání mezi Švédskem a Španělskem (1:1) v kvalifikaci o postup na EURO 2020 se totiž zranila gólmanská jednička United David de Gea.

Ve velkém napětí jsou v Manchesteru United. Týmu se nedaří, navíc ho trápí četná zranění. Před šlágrem s Liverpoolem se „Red Devils“ zranil v utkání za národní tým brankář David de Gea. Španělský gólman musel po hodině hry duelu se Švédskem střídat.

Zranění si osmadvacetiletý gólman přivodil při odkopu, kdy mu přihrál kapitán Raúl Albiol a De Gea z první poslal míč směrem k půlicí čáře. Hned vzápětí se však s bolestivou grimasou chytil za nohu. V utkání nebyl schopný pokračovat a do španělské branky se postavil Kepa Arrizabalaga z Chelsea.

„Davida trápil přitahovač stehenního svalu, ale o poločase se o něj postarali naši lékaři a chtěl pokračovat. Dal nám své slovo, že je toho schopný, ale nakonec to po odkopu po hodině hry už nešlo,“ uvedl k odstoupení De Gey ze zápasu kouč reprezentace Španělska Robert Moreno.

Pro Manchester United by šlo před bitvou s Liverpoolem, odvěkým rivalem, o velkou ztrátu. Už nyní řeší trenér Ole Gunnar Solskjaer problém s početnou marodkou, na níž jsou mimo De Gey také Paul Pogba, Luke Shaw, Aaron Wan-Bissaka, Anthony Martial, Phil Jones, Eric Bailly i Timothy Fosu-Mensah.