Premier League | Faul, útěk a další kosa. Fotbalista viděl tři karty během sedmi vteřin | iSport.cz
28. ledna 2020 • 18:13

Faul, útěk a další kosa. Fotbalista viděl tři karty během sedmi vteřin

Autor: vmn
Sprint za červenou kartou v 9. anglické lize
TOP VIDEA
TOP 5 extrémních sportů: sjezd aktivní sopky nebo skákání z útesu do moře
Co s ligou? LFA se bude řídit pokynem UEFA, aby se soutěže dohrály
VŠECHNA VIDEA ZDE

Obětavost se občas nevyplácí. Zvlášť když při ní překračujete pravidla. Své o tom zjistil anglický fotbalista, který během víkendového zápasu během jednoho návratu k vlastnímu vápnu spáchal dva tvrdé fauly. Rozhodčí si oba pamatoval a následoval rychlý proces: žlutá, žlutá, červená, sprcha.„Tohle neuvidíte každý den. Rozhodčí dal Alexovi Lowovi tři karty najednou,“ poslal do světa twitterový účet týmu Garforth Town spolu s videem, jak se bleskurychle dostal do oslabení.

Alex Low šel v 75. minutě deváté nejvyšší anglické soutěže pomoct při standardní situaci, ale hosté z Bridlingtonu ji v pohodě odvrátili a spěchali do protiútoku. A to Low jako stoper nechtěl dovolit. Na hranici vápna soupeře strčil červeného protihráče tak bezohledně, až skončil na zemi on, soupeř i jeden další spoluhráč. Jenže akce pokračovala a zodpovědný obránce si dal sprint přes celé hřiště, kde o deset vteřin později těsně před vápnem skluzem celou akci nemilosrdně a definitivně ukončil.

Jenže rozhodčí ho měl celou dobru v merku. Už při prvním zákroku signalizoval výhodu a na druhé straně hřiště nebylo třeba napovídat. Následovala karbanická scéna, jedna žlutá, druhá žlutá, červená. Celé vykartování trvalo 7 sekund a kdyby se sudí nemusel štrachat v zadní kapsičce, mohl to vyřídit i rychleji. Celé video od přípravy přímého kopu po odchod fotbalisty do kabin trvá 41 sekund a je na něm vše podstatné.

Rozhodčí Jamie Rhodes však řešil celou situaci s přehledem a správně. „Bylo to excelentně odřízené,“ pochválil rozhodčího bývalý profisudí Bobby Madley. „Vždycky je riziko ponechat před žlutou kartou výhodu, navíc po zákroku na hraně vápna. Měl skvělý přehled.“

Rychlé vykartování nakonec nemusí příliš mrzet ani Alexe Lowa. I když příští týden pochopitelně hrát nebude, Garforth udržel relativně cennou remízu 1:1 a v tabulce Northern Counties East Football League je devátý, 10 bodů za čtvrtým Bridlingtonem. 

 
Články odjinud


Články odjinud