Premier League | Bláznivý plán na dohrání ligy. Hráči bez rodin i šílené tempo | iSport.cz
30. března 2020 • 11:30

Bláznivý plán na dohrání Premier League. Hráči bez rodin i šílené tempo

Autor: jon
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Bohemians - Sparta: Tetteh protlačil míč za Valeše, gól musel potvrdit VAR, 0:1
Upgrade štaflí, Ďolíček obklopily plošiny! Nej výhled pro fans Sparty
VŠECHNA VIDEA ZDE

V Anglii roste počet nakažených koronavirem i mrtvých, epidemie dosahuje obřích rozměrů. V zemi platí přísné restrikce, život se podobně jako v Česku a jiných evropských státech zastavil. V hlavách šéfů Premier League, nejslavnější fotbalové soutěže na světě, už se ale rodí plán, jak přerušenou ligu přeci jen dohrát. Podle informací z Anglie se hráči odvážnému plánu, o kterém se bude v následujících dnech jednat, zatím dost brání...Sezona v Premier League je momentálně stopnutá do konce dubna. Vzhledem k počtu nakažených a vzniklé krizi způsobené šířením koronaviru ale vypadá obnovení zápasů na začátku května jako utopie.

Stejně jako v Česku a jiných evropských státech, ani v Anglii zatím nechtějí sezonu definitivně odpískat. Jde o ohromné peníze, o které by kluby v případě předčasného ukončení přišly. V Premier League zbývá devět, v některých případech deset zápasů, což je pořád velká porce. Šéfové ligy už ale přišli s plánem, jak dohrání zbytku soutěže umožnit.

Téměř jistě by se muselo hrát bez diváků, aby se zabránilo v dalším šíření nákazy. Jak ale ochránit hráče, trenéry, členy realizačních týmů, jejich rodiny a všechny, kteří by se na stadiony museli vrátit?

Koronavirus a sport ONLINE: vše o odložených zápasech, zrušených sezonách a nakažených sportovcích ZDE >>>

Týmy by musely být po dobu dohrání souěže v přísné karanténě, hráči a realizační týmy by bydleli na hotelích mimo své domovy a rodiny. Jezdili by akorát do tréninkových center a k zápasům. Všude bude důraz na hygienu a přísná opatření, aby se minimalizovalo riziko nákazy. Dá se to připodobnit k modelu na velkých turnajích jako je mistrovství světa nebo Evropy, kdy stráví reprezentanti třeba i měsíc na hotelu.

Zápasy musí frčet v rychlém sledu, soutěž by se v ideálním případě měla dohrát do 30. června, kdy mnoha fotbalistům končí smlouvy. Pokud by se liga protáhla až do letních prázdninových měsíců, jak navrhuje UEFA, musela by se změnit pravidla v hráčských kontraktech, což by znamenalo další velké komplikace.

O celém návrhu se má v následujících dnech ještě jednat, podle informací z Anglie se na tuhle možnost tváří hráči hodně rezervovaně. Nechtějí zbytečně riskovat, navíc bleskové tempo mnohdy tří zápasů v pěti dnech je velmi nebezpečné po zdravotní stránce, může docházet ke zraněním.

Výhodu by získaly silné kluby se širokými kádry, kde můžou víc rotovat sestavou. Ať konečný verdikt dopadne jakkoliv, paralyzovaná sezona už nebude nikdy zcela regulérní.

VIDEOGRAFIKA: Nej střelci v TOP 5 evropských ligách za posledních 20 let

Arsenal zválcoval sezonu 2003/04. Vede Klopp v Liverpoolu nové neporažené?

Vydra v Anglii stále trénuje. Za 14 dnů se ale soutěž znovu nerozběhne, tipuje útočník

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud