28. března 2020 • 12:16

Fàbregas o konci v Arsenalu: Jen dva hráči na mé úrovni. Rosický to nebyl

Autor: kub
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Haraslín, evropské křídlo. Ihattaren? Zatím Jarda Kužel. A Hašek je pohodlná volba
Štěpánek měl být za surovou hru na Haraslína vyloučen, říká KR. Co penalta na Oscara?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ta rána je stará devět let, a přesto stále krvácí. Když Cesc Fàbregas v roce 2011 odešel z Arsenalu do Barcelony, způsobil tím příznivcům londýnského klubu újmu, kterou dodnes nevstřebali. Dvaatřicetiletý Španěl teď svůj tehdejší krok vysvětlil v podcastu fanouškovské stránky arseblog – a situaci tím nijak nezlepšil. Spíš naopak.Byl jednou z hlavních tváří Arsenalu – a všichni věřili, že tomu tak bude navždy. Cesc Fàbregas přišel do londýnského klubu z akademie Barcelony coby šestnáctiletý talent a záhy začal dostávat šance v prvním mužstvu. Kreativní záložník se rychle vyprofiloval v oporu a zcela přirozeně se stal kapitánem Gunners.

O to větší šok fanouškům Arsenalu způsobil, když se v roce 2011 rozhodl do Barcelony vrátit. Katalánský klub za něj tehdy zaplatil 34 milionů eur.

Fàbregasovy pohnutky byly zřejmé, v Barceloně cítil mnohem větší šanci na klubové trofeje než v Arsenalu, pro který bylo prioritou splácet nový stadion.

Cesc Fábregas se v Arsenalu potkal i s velkým kamarádem Tomášem Rosickým
Cesc Fábregas se v Arsenalu potkal i s velkým kamarádem Tomášem Rosickým

Teď to však rodák z Arenys de Mar pojmenoval v podcastu uznávaného fanouškovského účtu arseblog ještě mnohem pregnantněji. Kvalitu kádru Arsenalu zkrátka považoval za nedostatečnou.

„Pouze Robin a Samir byli v celém kádru jediní na stejné mentální a technické úrovni jako já. Není to nic arogantního, tak jsem to prostě cítil,“ zmínil Fàbregas Robina van Persieho se Samirem Nasrim – a vyvolal tím velký ohlas.

Na soupisce Arsenalu totiž tehdy byla i jiná velká jména – Alex Song, Aaron Ramsey, Jack Wilshere, Theo Walcott a v neposlední řadě samozřejmě také Tomáš Rosický, Fàbregasův velký přítel. Ani českého reprezentanta nicméně Španěl nepovažoval za dost dobrého, jak vidno.

Zajímavé je, že Fàbregas se v Barceloně nikdy pořádně neprosadil, po třech letech odešel do Chelsea a nyní hájí barvy Monaka. Ani Nasri v Manchesteru City neuspěl, kvalitu ze zmiňované trojice potvrdil pouze Van Persie v Manchesteru United, což Fàbregasovi samozřejmě někteří jedinci nezapomněli připomenout.

„To je dobré vyjádření vzhledem k tomu, že sám neuspěl v Barceloně a to samé potkalo Nasriho v Manchesteru City,“ připomněl jeden z nich v diskusi.

Arsenal FC Vše o klubu ZDE

Vstoupit do diskuse
0

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.

Fotbal dnes * Evropská liga * Konferenční liga * Los EURO 2024

16. kolo
Články odjinud


Články odjinud