West Ham - Crystal Palace 1:1. Muž zápasu Coufal, připravil parádní nůžky

Autor: vmn, ČTK
3
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalový West Ham s Vladimírem Coufalem a Tomášem Součkem v základní sestavě remizoval v Premier League s Crystal Palace 1:1 a v tabulce soutěže je sedmý, jen dva body za pohárovými pozicemi. Z české dvojice zářil Coufal, který připravil vyrovnávací gól Sebastienu Hallerovi a server WhoScored ho se známkou 8,2 vyhlásil nejlepším mužem zápasu. Přímý souboj o první místo vyhrál Liverpool, který porazil Tottenham 2:1 gólem Firmina z 90. minuty.

Leicester, soupeř Slavie v únorovém play off Evropské ligy, prohrál s Evertonem 0:2 a přišel o třetí místo. Na něj se díky lepšímu skóre dostal Southamptonem po remíze 1:1 na hřišti Arsenalu, který pošesté v řadě nevyhrál a zůstal na 15. příčce. Od sestupového pásma nyní "Kanonýry" dělí pět bodů.

Domácí: 55. Haller

Hosté: 34. Ch. Benteke

Domácí: Fabiański – Coufal, Diop, Ogbonna, Cresswell – Rice, T. Souček – Bowen (80. Jarmolenko), Benrahma (88. Snodgrass), Fornals (46. Lanzini) – Haller.

Hosté: Guaita – J. Ward, Kouyaté, Dann, van Aanholt – A. Townsend (85. Schlupp), Milivojević, McArthur, Eze (76. J. Ayew) – Ch. Benteke, Zaha.

Domácí: Dawson, Fredericks, Lanzini, Noble, Randolph, Snodgrass, Jarmolenko

Hosté: Ayew, Batshuayi, Butland, Mitchell, Riedewald, Schlupp, Tomkins

Hosté: Ch. Benteke, Ch. Benteke, Milivojević

Coote – Betts, Hopton

Olympijský stadion, Londýn

Liverpool se ve šlágru kola dostal do vedení ve 26. minutě, kdy se pojedenácté v sezoně trefil Muhammad Salah. O sedm minut později vyrovnal Son Hung-min a dotáhl Salaha a útočníka Evertonu Dominica Calwerta-Lewina v čele tabulky kanonýrů. Když už to na konci zápasu vypadalo na dělbu bodů, prosadil se Firmino a rozhodl o tom, že trenér Tottenhamu José Mourinho inkasoval teprve potřetí v kariéře v Premier League vítězný gól v 90. minutě.

West Hamu se první půle zápasu s Crystal Palace nepovedla a Christian Benteke poslal hosty ve 34. minutě do vedení. "Kladiváři" však ve druhé půli srovnali krok a v 55. minutě po Hallerově nůžkách i stav. West Ham se i díky bodu posunul se na sedmé místo tabulky.

Leicester sice předchozí dva ligové zápasy vyhrál, už ve 21. minutě však skóroval útočník Evertonu Richarlison. Po hodině hry jej napodobil Mason Holgate a "Karamelky" navázaly na předchozí výhru s Chelsea. Právě před ni se Everton dostal v tabulce na páté místo.

Southampton poslal proti Arsenalu do vedení v 18. minutě Theo Walcott, který přitom na Emirates Stadium působil 12 sezon. Za domácí vyrovnal kapitán Pierre-Emerick Aubameyang, o možný obrat však Arsenal po hodině hry připravilo vyloučení brazilského stopera Gabriela.

Leeds ještě čtvrt hodiny před koncem zápasu hrál s Newcastlem nerozhodně, třemi góly však rozhodl o výhře 5:2.

Anglická fotbalová liga - 13. kolo:

Arsenal - Southampton 1:1
Branky: 52. Aubameyang - 18. Walcott

Leeds - Newcastle 5:2
Branky: 35. Bamford, 61. Rodrigo, 77. Dallas, 85. Alioski, 88. Harrison - 26. Hendrick, 65. Clark

Leicester - Everton 0:2
Branky: 21. Richarlison, 72. Holgate

Fulham - Brighton 0:0

Liverpool - Tottenham 2:1
Branky: 26. Salah, 90. Firmino - 33. Son Hung-min)

1. Manchester City 38 27 5 6 83:32 86
2. Manchester Utd. 38 21 11 6 73:44 74
3. Liverpool 38 20 9 9 68:42 69