Premier League | Oddaný Rooney neopustí klub v problémech: Co bych to byl za člověka | iSport.cz
24. září 2021 • 12:25

Oddaný Rooney neopustí klub v problémech: Co bych to byl za člověka

Autor: ČTK, apr
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Stoch o přivítání v Edenu: Vážím si toho. Proč komunikoval s kotlem po gólu?
SESTŘIH: Slavia - Liberec 3:1. Krmenčík s Kuchtou rozhodli, trefil se při návratu i Stoch
VŠECHNA VIDEA ZDE

Trenér Wayne Rooney nemá v plánu opustit fotbalisty Derby County, i když se druholigový anglický tým ocitl ve velkých problémech. Kvůli finančním potížím je v insolvenci a přišel o 12 bodů v tabulce, což ho srazilo na poslední místo.„Budu za klub bojovat. Neodejdu z lodi, která se kymácí. Potřebují někoho, kdo je povede. Jsem tomuhle klubu oddaný,“ řekl novinářům nejlepší střelec v historii anglické reprezentace.

Bývalý útočník Manchesteru United se ujal Derby County loni v listopadu, kdy odešel nizozemský trenér Phillip Cocu. Nejprve byl Rooney dočasným koučem, ale po dvou měsících získá stálé angažmá.

„Vyrostl jsem v obecním domě v Liverpoolu a vím, jak těžký život může být. Záleží mi na hráčích i lidech v klubu. Co bych to byl za člověka, kdybych odešel nebo vyrazil na dovolenou?“ uvedl pětatřicetiletý Rooney.

Zkritizoval majitele klubu Mela Morrise za to, jak se k těžké situaci postavil. Rooney se prý dozvěděl z televizních zpráv, že jde Derby do insolvence. „Nemluvil jsem s Melem od 9. srpna. Přijde mi to trochu neuctivé. Komunikace je důležitá, ať už jde o dobré nebo špatné zprávy, musíme se s tím vypořádat,“ prohlásil. Podle britských médií má Derby County dluhy mezi 50 a 70 miliony liber.

Vstoupit do diskuse
0
8. kolo
Články odjinud


Články odjinud