Já na bráchu, brácha na mě... A bylo hotovo. Minulý týden si kvůli pozitivnímu testu na covid-19 nezahrál FA Cup obránce Vladimír Coufal. V dohrávce 18. kola Premier League s Norwichem (2:0) kvůli stejnému problému vypadl ze sestavy West Hamu záložník Tomáš Souček. Železný muž „kladivářů“ chyběl v lize po dlouhé sérii 68 zápasů, přičemž až na jednu výjimku kvůli zranění pokaždé odehrál 90 minut.
Říkají mu Suk, čili je jasné, že přeci jen tak nepovolí. A Tomáš Souček své přezdívce pravidelně dostává. V aktuální sezoně odehrál za „kladiváře“ už 28 zápasů.
Omluvenku mu trenér David Moyes do středy vystavil jen dvakrát – v září v Ligovém poháru s Manchesterem United, kdy za mužstvo debutoval Alex Král. A v prosinci proti Dinamu Záhřeb, kdy už měl West Ham zajištěné osmifinále v Evropské lize.
Souček se stal v záložní řadě londýnského celku součástkou, která jede na dřeň a nelze ji snadno vyměnit. Před výkopem s Norwichem patřil mezi top 5 nejvytíženějších hráčů v poli napříč celou Premier League, když odehrál 1788 minut. Nebýt krvavého zranění v utkání s Evertonem, kdy musel český reprezentant na šití, atakoval by jednoznačně přední příčky společně se spoluhráčem Declanem Ricem.
I proto si Moyes po oslavách nového roku postěžoval na velký zápřah pro opory „kladivářů“. „Na Declanovi a Tomášovi se podepisuje, jakou spoustu utkání jsme na podzim odehráli,” přiznal v rozhovoru pro klubový web první týden v lednu.
A boží mlýny začaly úřadovat. O několik dní později vyšel „železnému muži“ pozitivní test na covid-19. Po 68 ligových zápasech si Souček musel vzít (nedobrovolné) volno. Dosud totiž Moyes neměl důvod českého reprezentant rotovat. A hlavně – nebylo kým.
Přitom se očekávalo, že alternativou bude krajan Alex Král, jenž dorazil na Ostrovy na hostování s opcí ze Spartaku Moskva. Ovšem dosavadní působení v Premier League se splnění životního snu rozhodně nepodobá. V posledních 15 zápasech zasáhl do hry je třikrát a celkem zatím v dresu anglického klubu odehrál pouhých 210 minut z možných 2 520.
West Ham však absence důležitého muže nerozhodila. Od začátku působil na Olympijském stadionu lepším dojmem. V první obří šanci se zjevil Jarrod Bowen, ale skvěle jej vychytal Tim Krul.
Druhý už gólový pokus zhatil VAR, když objevil ofsajdové postavení domácích. A tak se jeden z nejmenších hráčů na hřišti prosadil proti defenzivě Norwiche hlavou. Výraznou roli přitom sehrál přesný centr českého obránce Vladimíra Coufala, jenž si připsal třetí asistenci v aktuální sezoně.
Mrštný křídelník v závěru ještě pojistil čtvrtou soutěžní výhru v řadě.
Domácí se vyhoupli v tabulce na průběžnou čtvrtou příčku zajišťující účast v Lize mistrů. Ovšem pátý Arsenal ztrácí dva body a má jedno utkání k dobru.
1. Antonio Rüdiger, Chelsea, 1800 minut |
# | Tým | Z | Skóre | B |
---|---|---|---|---|
1 | ![]() | 38 | 99:26 | 93 |
2 | ![]() | 38 | 94:26 | 92 |
3 | ![]() | 38 | 76:33 | 74 |
4 | ![]() | 38 | 69:40 | 71 |
5 | ![]() | 38 | 61:48 | 69 |
6 | ![]() | 38 | 57:57 | 58 |
7 | ![]() | 38 | 60:51 | 56 |
8 | ![]() | 38 | 62:59 | 52 |
9 | ![]() | 38 | 42:44 | 51 |
10 | ![]() | 38 | 38:43 | 51 |
11 | ![]() | 38 | 44:62 | 49 |
12 | ![]() | 38 | 50:46 | 48 |
13 | ![]() | 38 | 48:56 | 46 |
14 | ![]() | 38 | 52:54 | 45 |
15 | ![]() | 38 | 43:67 | 40 |
16 | ![]() | 38 | 43:66 | 39 |
17 | ![]() | 38 | 42:79 | 38 |
18 | ![]() | 38 | 34:53 | 35 |
19 | ![]() | 38 | 34:77 | 23 |
20 | ![]() | 38 | 23:84 | 22 |
- Liga mistrů
- Evropská liga
- Sestup
Zprávy ze dne 12. ledna 2022
Paris St. Germain zrušil nadcházející přípravný kemp v Saúdské Arábii. Důvodem jsou obavy z koronaviru, kvůli kterému francouzský klub v poslední době přišel o několik fotbalistů.
Zprávy ze dne 10. ledna 2022
Podle trenéra fotbalistů Liverpoolu Jürgena Kloppa byla minulý týden řada pozitivních testů na koronavirus v jeho týmu falešně pozitivních. „Reds“ museli kvůli potížím s covidem-19 odložit semifinále Ligového poháru s Arsenalem a do nedělního utkání Anglického poháru se Shrewsbury. nastoupili v kombinované sestavě. Zápas vyhráli 4:1.
„Minulý týden jsme měli v týmu pořádnou epidemii, ale ukázalo se, že jsme měli také hodně falešně pozitivních testů. Pravidla jsou však taková, jaká jsou, takže i všichni hráči, kteří byli falešně pozitivní, nemohli hrát,“ citovala Kloppa agentura Reuters. „Jediný skutečně pozitivní byl Trent Alexander Arnold. Všechny ostatní testy byly falešně pozitivní,“ doplnil německý trenér.

Zprávy ze dne 8. ledna 2022
Hvězdný argentinský fotbalista Lionel Messi se stále zotavuje po prodělaném onemocnění covidem-19 a v nedělním utkání francouzské ligy za Paris St. Germain na hřišti Lyonu nenastoupí. Sedminásobný držitel Zlatého míče se po negativním testu vrátil z rodné země do Francie, ale zatím nedostal od lékařů svolení hrát. „V příštích dnech bude mít dál individuální postkoronavirový plán,“ uvedl klub v prohlášení. Messi byl jedním z hráčů PSG, kterým během pauzy v minulých dnech vyšel pozitivní test. V izolaci dál zůstávají Ángel Di María, Julian Draxler, Danilo Pereira, Gianluigi Donnarumma a Layvin Kurzawa.
Zprávy ze dne 7. ledna 2022
Pavel Nedvěd měl pozitivní test na koronavirus. Bývalý kapitán české fotbalové reprezentace a vítěz ankety Zlatý míč se nakazil na silvestrovské dovolené s přítelkyní Darou Rolinc a nemohl se zúčastnit včerejšího zápasu svého Juventusu proti Neapoli (1:1). „Viceprezident Juventusu měl po výtěru pozitivní výsledek na covid. Pro tým ale nejde o žádný problém, bývalý český fotbalista s mužstvem poslední dobou nebyl ve styku,“ hlásí italský web tuttosport.com.
Zprávy ze dne 6. ledna 2022
Kapitán gabonské fotbalové reprezentace Pierre-Emerick Aubameyang byl po příletu na africký Pohár národů v Kamerunu pozitivně testován na koronavirus. Stejný výsledek měli na letišti v Yaoundé i jeho spoluhráč záložník Mario Lemina a asistent trenéra Anicet Yala. Podle gabonské federace jsou všichni tři v izolaci a čekají na výsledky PCR testů. Pokud vyjdou znovu pozitivně, tak Aubameyang s Leminou téměř jistě přijdou o úvodní pondělní zápas na šampionátu proti Komorám, možná i odruhý duel s Ghanou, který je na programu příští pátek.
Jak vypadá očkovací centrum v Síni slávy Sparty na Letné, kde se bude podávat třetí dávka vakcíny proti COVID-19?



Manažer Manchesteru City Pep Guardiola přijde kvůli pozitivnímu testu na COVID-19 o zítřejší duel FC Cupu na půdě Swindonu.
Minimálně čtyři z dnešních 10 zápasů italské fotbalové ligy se neodehrají kvůli rozšíření nákazy koronavirem v klubech. Po nařízení místních hygienických stanic se neuskuteční utkání 20. kola Boloňa - Inter Milán, Bergamo - FC Turín, Fiorentina - Udine a Salernitana - Benátky.
Zprávy ze dne 5. ledna 2022
Sedminásobný držitel Zlatého míče Lionel Messi už není pozitivní na koronavirus. Oznámilo to vedení Paris St. Germain s tím, že v příštích dnech se argentinský fotbalista znovu zapojí do týmového tréninku. Messi byl jedním ze čtyř hráčů PSG, kterým v neděli vyšel pozitivní test. Čtyřiatřicetiletá hvězda byla tou dobou v Argentině. Messi kvůli tomu zmeškal v pondělí zápas Francouzského poháru na hřišti třetiligového Vannes, kde francouzští vicemistři zvítězili 4:0. V neděli čeká PSG zápas na hřišti Lyonu.
Alphonso Davies měl pozitivní test na koronavirus a stal se již devátým fotbalistou Bayernu Mnichov, který musel do izolace. Úřadující německý šampion, který kvůli šíření onemocnění covid-19 v týmu musel odložit začátek přípravy, chce přesunout termín úvodního utkání druhé části sezony s Borussií Mönchegladbach. Zápas by se měl uskutečnit už v pátek.
Vedení fotbalistů Liverpoolu dnes uzavřelo v reakci na stoupající počet pozitivních případů koronaviru v týmu svůj tréninkový areál. Po kouči Jürgenu Kloppovi měl pozitivní test nově i jeho asistent Pepijn Lijnders. Klub nejprve zrušil plánovanou tiskovou konferenci před čtvrtečním úvodním semifinále Ligového poháru na hřišti Arsenalu a posléze bylo rozhodnuto, že dvojzápas začne až o týden později v Liverpoolu. „Rozhodnutí uzavřít areál se učinilo po konzultaci s příslušným úřadem veřejného zdraví,“ uvedli kluboví zástupci v prohlášení na svém webu. „Nové případy se řadí k těm dalším z pondělka a úterního rána,“ doplnili.
Fotbalové zápasy na africkém Poháru národů se odehrají kvůli koronavirovým opatřením před omezeným počtem diváků. Informovalo o tom dnes vedení Konfederace afrického fotbalu (CAF) a oznámilo, že na utkání domácího Kamerunu bude moci dorazit 80 procent z celkové kapacity stadionu, v případě ostatních týmů bude povoleno o dvacet procent méně.
Zprávy ze dne 4. ledna 2022
Pozitivně bylo testováno i zlobivé dítě italského fotbalu Mario Balotelli.
Další dva fotbalisté Bayernu Mnichov měli pozitivní test na koronavirus. Nově byla nákaza COVID-19 zjištěna u Leroye Saného a Dayota Upamecana. Celkem má německý mistr v izolaci osm hráčů.
Zprávy ze dne 1. ledna 2022
Také německého fotbalového mistra Bayern Mnichov zasáhl koronavirus, kvůli němuž odložil začátek přípravy na druhou polovinu sezony. Po návratu z dovolené měli pozitivní test čtyři hráči včetně kapitána Manuela Neuera a asistenta trenéra Dina Toppmöllera. Podle klubového webu jsou všichni v domácí izolaci. „Jsem na tom docela dobře, naštěstí mám jen mírné příznaky,“ napsal na sociální sítě reprezentační brankář Neuer, jenž trávil dovolenou na Maledivách. Nakažení jsou také Kingsley Coman, Corentin Tolisso a Omar Richards.