31. prosince 2022 • 20:40

Rashford za trest na lavičce, pak rozhodl. Arsenal vede už o sedm bodů

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Fotbalisté Arsenalu zvítězili v anglické lize v Brightonu 4:2 a pátou výhrou v řadě zvýšili svůj náskok v čele tabulky na sedm bodů před druhým Manchesterem City. Obhájce titulu v 18. kole jen remizoval doma s Evertonem 1:1. Třetí Newcastle hrál s Leedsem bez branek. Manchester United zvítězil ve Wolverhamptonu 1:0 díky gólu střídajícího Marcuse Rashforda.

Arsenal otevřel skóre už ve 2. minutě zásluhou Saky. V závěru prvního poločasu se trefil ještě kapitán Ödegaard a brzy po přestávce zvýšil už na 3:0 pro hosty Nketiah. Po snížení Brightonu se prosadil po Ödegaardově přihrávce Martinelli a sedmým gólem v sezoně se vyrovnal právě norskému záložníkovi v pozici nejlepšího týmového střelce. Porážku domácích zmírnil osmnáctiletý Ferguson. Druhou branku Mitomy v zápase na 3:4 v závěru zrušil videorozhodčí kvůli těsnému ofsajdu.

Manchester City poslal do vedení ve 24. minutě Haaland. Norský kanonýr vstřelil 21. gól v soutěži. Navzdory měsíc a půl dlouhé přestávce kvůli mistrovství světa v Kataru dal v jedné sezoně Premier League před koncem kalendářního roku více branek než kdokoli před ním.

Everton vyrovnal v 64. minutě zásluhou Graye. Manchester City nevyhrál podruhé z posledních tří kol, jeho soupeř dokonce popáté za sebou a jen bod ho dělí od sestupových pozic.

Newcastle proti čtrnáctému Leedsu nenavázal na minulých šest ligových výher. „Straky“ v tomto ročníku Premier League už posedmé uhrály nerozhodný výsledek.

Rashford zaspal

Útočník Manchesteru United Rashford začal na lavičce kvůli nespecifikovanému porušení klubových pravidel. Do utkání zasáhl od druhého poločasu a v 76. minutě zblízka rozhodl. Pětadvacetiletý anglický reprezentant se trefil ve třetím soutěžním duelu po sobě. Jeho další gól neplatil kvůli hraní rukou.

Rashford dal rekordní pátou vítěznou branku v Premier League v roli náhradníka. Coby střídající hráč skóroval v soutěži dvanáctkrát, v dresu Manchesteru byli lepší jen Ole Gunnar Solskjaer (17) a Javier Hernández (14).

V nastavení málem vyrovnal Jiménez, ale brankář De Gea Manchesteru zachránil výhru. „Rudí ďáblové“ vyhráli v lize potřetí za sebou a posunuli se na čtvrté místo.

Nováček Fulham zdolal Southampton 2:1 a je sedmý. Poslední tým tabulky prohrál popáté v řadě.

Crystal Palace zvítězil na hřišti dalšího nováčka Bournemouthu 2:0.

Brighton - Arsenal 2:4
Branky: 65. Mitoma, 77. Ferguson - 2. Saka, 39. Ödegaard, 47. Nketiah, 71. Martinelli

1. Manchester City 38 28 5 5 94:33 89
2. Arsenal 38 26 6 6 88:43 84
3. Manchester Utd. 38 23 6 9 58:43 75
4. Newcastle 38 19 14 5 68:33 71
5. Liverpool 38 19 10 9 75:47 67
6. Brighton 38 18 8 12 72:53 62
7. Aston Villa 38 18 7 13 51:46 61
8. Tottenham 38 18 6 14 70:63 60