SESTŘIHY: Hammers porážkou odevzdali pozici. Arsenal ovládl šlágr

9
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly

Fotbalisté Liverpoolu prohráli ve šlágru 23. kola anglické ligy na hřišti Arsenalu 1:3 a mohou přijít o první místo. Obhájce titulu Manchester City sice ztrácí na "Reds" pět bodů, odehrál však o dvě utkání méně. West Ham podlehl na stadionu Manchesteru United 0:3 a po šesti zápasech nebodoval. V základní sestavě poraženého týmu nastoupili čeští reprezentanti Vladimír Coufal a Tomáš Souček. Chelsea po 45 letech doma nestačila na Wolverhampton, o vítězství hostů 4:2 se hattrickem zasloužil Matheus Cunha.

Arsenal se prosadil jako první ve 14. minutě po trefě Saky. Na konci první půle Liverpool srovnal díky vlastnímu gólu Gabriela. V 67. minutě vystřelil „Kanonýrům“ cenné vítězství Martinelli, který po nedorozumění mezi gólmanem Beckerem a stoperem Van Dijkem zakončil do odkryté branky. V 88. minutě hosté dohrávali v oslabení po vyloučení Konatého, pojistku přidal v nastavení střídající Trossard.

Svěřenci trenéra Jürgena Kloppa, který po sezoně na lavičce Liverpoolu skončí, prohráli teprve podruhé v ligové sezoně a po 15 kolech. Arsenal díky třetí ligové výhře po sobě zdramatizoval boj o titul, z druhého místa ztrácí na Liverpool jen dva body.

Manchester United proti West Hamu poslal do vedení ve 23. minutě útočník Höjlund. Dánský reprezentant stylově oslavil dnešní 21. narozeniny. V Premier League skóroval ve čtvrtém soutěžním utkání po sobě, do něhož nastoupil, což se mu povedlo jako nejmladšímu hráči v klubové historii.

„Rudí ďáblové“ si pojistili plný bodový zisk krátce po změně stran zásluhou Garnacha. Devatenáctiletý Argentinec v 84. minutě stanovil konečný výsledek. Svěřenci trenéra Ten Haga se posunuli před dnešního soupeře na šesté místo, „Kladiváři“ nevyhráli šestý soutěžní duel v řadě.

Chelsea se proti Wolves dostala do vedení v 19. minutě díky Palmerovi, o tři minuty později ale Cunha vyrovnávací trefou otevřel na Stamford Bridge svůj střelecký účet. V závěru úvodního dějství si domácí obránce Disasi dal vlastní gól, po hodině hry zvýšil Cunha na 3:1 a hattrick završil v 82. minutě z penalty. Čtyřiadvacetiletý Brazilec se stal teprve čtvrtým hráčem v Premier League, jenž na stadionu Chelsea zažil v roli soupeře třígólový zápas. Stoper „Blues“ Silva už pouze zkorigoval skóre.

SESTŘIH: Arsenal - Liverpool 3:1. Výhra ve šlágru, obrana Reds neměla den

Londýnský tým prohrál druhé kolo za sebou a znovu při tom inkasoval čtyři branky, minule podlehl na hřišti vedoucího Liverpoolu 1:4. Současně přenechal Wolverhamptonu desáté místo. Chelsea pod vedením trenéra Pochettina podruhé v ligové sezoně inkasovala ve dvou zápasech po sobě čtyři góly, před jeho loňským příchodem se jí to naposledy stalo v prosinci 1989.

Bournemouth remizoval s Nottinghamem Forest 1:1. Domácí vedli od páté minuty díky Kluivertovi, na konci prvního poločasu vyrovnal Hudson-Odoi. Bournemouth dohrával závěr zápasu bez vyloučeného Billinga.

Arsenal - Liverpool 3:1
Branky: 14. Saka, 67. Martinelli, 90.+2 Trossard - 45.+3 vlastní Gabriel).

Domácí: 24. Højlund, 49. Garnacho, 84. Garnacho

Hosté:

Domácí: An. Onana – Dalot, Maguire, L. Martínez (71. Varane), Shaw (88. Lindelöf) – Mainoo (64. McTominay), Casemiro – Garnacho, Fernandes, Rashford – Højlund (88. Antony).

Hosté: Aréola (46. Fabiański) – Coufal (72. Cornet), Zouma, Akird, Palmieri – E. Álvarez, Souček (72. K. Phillips) – Be. Johnson, Ward-Prowse, Kudus – Bowen.

Domácí: Amrábat, Antony, Bayındır, Diallo, Eriksen, Forson, Lindelöf, McTominay, Varane

Hosté: Cornet, Cresswell, Fabiański, Ings, Mavropanos, Mubama, Ogbonna, Phillips, Scarles

Domácí: Rashford

Madley – West, Hopton

Old Trafford, Manchester

Domácí: 5. Kluivert

Hosté: 45. Hudson-Odoi

Domácí: Neto /C/ – Smith, Zabarnyj, Senesi, Kelly (83. Kerkez) – Cook, Christie (56. Scott) – Semenyo (46. Tavernier), Kluivert (56. Billing), Sinisterra (71. Ouattara) – Solanke.

Hosté: Sels – Williams (78. Montiel), Omobamidele, Murillo, Tavares – Yates /C/, Domínguez (72. Oliveira) – Elanga (78. Reyna), Gibbs-White, Hudson-Odoi (90. Ribeiro) – Awoniyi.

Domácí: Travers, Radu, Mepham, Kerkez, Scott, Tavernier, Faivre, Ouattara, Billing

Hosté: Turner, Vlachodimos, Montiel, Felipe, Niakhaté, Toffolo, Danilo, Reyna, Ribeiro

Hosté: 22. Cunha, 43. Disasi (vl.), 63. Cunha, 82. Cunha

Domácí: Petrović – Gusto (81. Gilchrist), T. Silva, Disasi, Chilwell (C) (81. Badiashile) – Caicedo (63. N. Jackson), Fernández – Nkunku (72. Chukwuemeka), Gallagher, Sterling (72. Mudryk) – Palmer.

Hosté: Sá – Kilman (C), Dawson, T. Gomes – Semedo, Lemina, J. Gomes (90. Doherty), Aït-Nouri (87. H. Bueno) – Sarabia (72. Bellegarde), Cunha – P. Neto (72. Doyle).

Domácí: Bettinelli, Bergström, Badiashile, Mudryk, Madueke, Jackson, Chukwuemeka, Gilchrist, Casadei

Hosté: Bentley, Doherty, Bueno, Bueno, Doyle, Bellegarde, Griffiths, Chirewa, Fraser

Hosté: 45+3. Magalhães (vl.)

Domácí: Raya – Zinčenko (46. Kiwior), Magalhães, Saliba, B. White – Jorginho, Rice, Ødegaard (C) – Martinelli (74. Trossard), Havertz, Saka (79. R. Nelson).

Hosté: Alisson – Alexander-Arnold (58. Robertson), Konaté, van Dijk (C), Gomez (85. Alcântara) – Gravenberch (58. Elliott), Mac Allister, Jones – Jota, Gakpo (58. Núñez), Díaz.

Domácí: Ramsdale, Kiwior, Soares, Walters, Smith Rowe, Alnaní, Nketiah, Trossard, Nelson

Hosté: Adrián, Kelleher, Robertson, Quansah, Alcântara, Elliott, Clark, McConnell, Núñez

9

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.