SESTŘIH: Coufal zavinil penaltu, West Ham vedl 3:1. Pak přišel obrat snů

14
Dodnes slýchám, že jsem zlomil Labantovi nohu, říká Gabriel. Chovanec ho podržel
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?

Fotbalisté West Hamu s Tomášem Součkem a Vladimírem Coufalem v 30. kole anglické ligy ztratili v poslední čtvrthodině dvougólové vedení na hřišti Newcastlu a prohráli 3:4. „Kladiváři“ potřetí v řadě nedokázali zvítězit a ze sedmého místa v neúplné tabulce ztrácejí na pohárové příčky devět bodů. Newcastle se k nim přiblížil na jediný bod a má ještě zápas k dobru.

Smolný vstup do utkání prožil reprezentační obránce Coufal, který už po dvou minutách ve vlastním vápně fauloval Gordona. Nařízenou penaltu proměnil Isak, ale West Ham ještě do přestávky otočil skóre po brankách Antonia a Kuduse. A ve 48. minutě jej poslal do dvoubrankového vedení patnáctým gólem v sezoně jasně nejlepší střelec týmu Bowen.

Obrat Newcastlu odstartoval v 77. minutě další proměněnou penaltou Isak, který si sezonní bilanci vylepšil na 14 branek. Za šest minut domácí srovnali zásluhou střídajícího Barnese a stejný hráč v 90. minutě napřáhl zpoza vápna a tvrdou ranou k tyči utkání rozhodl.

V utkání Brentfordu s Manchesterem United čekali diváci na gól až do nastavení a nakonec se dočkali po jednom na každé straně. United poslal do vedení Mount, jenž se za manchesterský klub prosadil poprvé od letního přestupu z Chelsea. Domácí ještě stihli vybojovat bod, poté co se po Toneyho přihrávce trefil Ajer.

Brentford zůstal na 15. místě pět bodů nad sestupovým pásmem. Manchester United je šestý a dělí ho , jedenáct bodů od čtvrté Aston Villy.

Anketa

Kdo získá titul v Premier League?

Manchester City
Liverpool
Arsenal
někdo jiný

Tottenham otočil domácí utkání se sestupem ohroženým Lutonem a zvítězil 2:1. Ve třetí minutě poslal hosty do vedení nizozemský útočník Chong. „Spurs“ srovnali až v 51. minutě po vlastní brance Kaborého a čtyři minuty před koncem rozhodl Son Hung-min. Korejský kanonýr se v sezoně trefil popatnácté a v tabulce střelců se stejně jako Bowen dotáhl na dosud čtvrtého Salaha z Liverpoolu.

Aston Villa porazila Wolverhampton 2:0 a udržela se na čtvrtém místě před Tottenhamem. O branky se postarali Diaby a poprvé v sezoně Konsa. Unai Emery uspěl proti Wolves jako trenér „Villans“ až na sedmý pokus.

Předposlední Burnley i přes dlouhé oslabení remizovalo na hřišti Chelsea 2:2. Hosté hráli v deseti už od 40. minuty, kdy druhou žlutou kartu dostal Assignon. Ještě před přestávkou se Chelsea ujala vedení po penaltě Palmera, ale hosté v 47. minutě vyrovnali zásluhou Cullena. Dvanáct minut před koncem přidal Palmer třináctou branku v sezoně, ale i na jeho druhou trefu soupeř vzápětí odpověděl díky O'Sheovi.

Poslední Sheffield United v domácím utkání s Fulhamem v závěru přišel o čtvrtou ligovou výhru v sezoně a remizoval se západolondýnským klubem 3:3. Všech šest branek padlo ve druhém dějství, domácí vedli ještě pět minut před koncem 3:1. Dělbu bodů zařídil v 93. minutě Rodrigo Muniz.

SESTŘIH: Brentford - Man. United 1:1. Drama v závěru, domácí zahazovali šance

Anglická fotbalová liga - 30. kolo:

Newcastle - West Ham 4:3
Branky: 6. a 77. Isak obě z pen. 83. a 90.+1 Barnes - 21. Antonio, 45.+10 Kudus, 48. Bowen

Sheffield United - Fulham 3:3
Branky: 58. a 69. Brereton Díaz, 68. McBurnie - 62. Palhinha, 85. De Cordova-Reid, 90.+3 Rodrigo Muniz

14

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.