Chelsea řádila, zničila Everton 6:0. Palmer už dohnal Haalanda

1
Dodnes slýchám, že jsem zlomil Labantovi nohu, říká Gabriel. Chovanec ho podržel
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?

To byla jízda! Fotbalisté Chelsea deklasovali v dohrávce 33. kola Premier League Everton 6:0. Domácí vedli ve 29. minutě už 3:0 poté, co Cole Palmer zkompletoval v rozmezí 16 minut hattrick. Ve druhém poločase pak jednadvacetiletý záložník skóroval ještě z pokutového kopu, kterému předcházela potyčka se spoluhráči. S dvaceti brankami se v tabulce kanonýrů dotáhl na vedoucího Erlinga Haalanda.

Palmer otevřel skóre ve 13. minutě a v rychlém sledu pak přidal další dva góly. Hattrick na domácím stadionu Stamford Bridge zapsal ve druhém zápase za sebou, tři góly včetně dvou v nastavení nastřílel i při výhře 4:3 nad Manchesterem United 4. dubna.

Na 4:0 upravil těsně před přestávkou Jackson. Palmer pak zvýšil na 5:0 z penalty po faulu na Maduekeho, který sebral míč ze země. Do šestnáctky rychle přiběhl ještě Jackson, jenž chtěl pokutový kop pro sebe. Strkanici hvězd vyřešil rázně kapitán Conor Gallagher, který vybral Palmera.

Celkem v sezoně už má na kontě ve všech soutěžích 23 gólů. Dvacetibrankovou hranici v sezoně pokořil jako první hráč Chelsea po Edenu Hazardovi, který to dokázal v ročníku 2018/19.

Konečné skóre pečetil v poslední minutě normální hrací doby dvacetiletý mladík Gilchrist, jenž se v dresu Chelsea trefil poprvé.

Chelsea v tabulce figuruje na devátém místě a dál živí naděje na pohárové příčky. Na pátý Tottenham ztrácí 13 bodů, má ale ještě zápas k dobru. Everton je i s odpočtem osmi bodů za porušení finančních pravidel na 16. místě, od zóny sestupu ho dělí dva body.