Premier League | Velká marodka ničí Arsenal. I Rosického | iSport.cz
8. prosince 2009 • 16:52

Velká marodka ničí Arsenal. I Rosického

Autor: Aleš Roll
Vstoupit do diskuse
0
Trénink Arsenalu včetně Tomáše Rosického
TOP VIDEA
Top góly: elegantní zakončení Hložka, Musův krásný lob
Magazín COACH: výživový specialista Vítek a sporný lídr Jordan
VŠECHNA VIDEA ZDE

Co za opakovanými zdravotními potížemi Tomáše Rosického stojí? Nedostatečná péče v klubu to nebude. Příčinou je spíše to, že choulostivější tělesná konstituce českého špílmachra momentálně na vysokou fyzickou zátěž Premier League nestačí.Marodi Arsenalu:
Tomáš Rosický třísla
Nicklas Bendtner třísla
Gael Clichy záda
Johan Djourou koleno
Emmanuel Eboué noha
Eduardo stehenní sval
Abou Diaby lýtko
William Gallas stehenní sval
Kieran Gibbs kotník
R. van Persie vazy v kotníku
Armand Traoré stehenní sval
Na seznamu zraněných severolondýnského klubu najdete v těchto dnech už dvanáct (!) borců. Nejsou to žádná „béčka“, jedná se většinou o velká jména.

Od soboty mezi ně patří i český reprezentant. Také anglická média už se ptají, jestli je z pohledu zdravotní péče v Arsenalu vše v pořádku. „Náš lékařský tým je velmi dobrý,“ namítá kouč Arsene Wenger.

Tady chyba zřejmě skutečně nebude. „Neumím si představit, že v klubu jako je Arsenal, kde vládne takový odborník jako Arsene Wenger, který má tak propracovaný systém a všímá si všech detailů, by byly nějaké nedostatky v lékařské péči. To absolutně odmítám! Není možné!“ staví se za francouzského stratéga expert Verner Lička, který Arsenal i kariéru Tomáše Rosického bedlivě sleduje.

Problém bude někde jinde. „Neexistuje náročnější soutěž, než je ta v Anglii. Co se týče zatížení hráče, stojí bezkonkurenčně nejvýš, což je také důvod, proč je v anglickém fotbale více zraněných. To prostředí prostě z hráčů ždímá maximum,“ vysvětluje Lička.

A to by právě mohl být problém Rosického. Jeho tělo, které ještě není po osmnáctiměsíční pauze po zranění podkolenní šlachy na svém stoprocentním vrcholu, špatně reaguje na vysoké tempo a zatížení v Premier League.

Něco v tom směru naznačuje i František Komňacký, reprezentační asistent a kouč Jablonce. „Když jsme byli na turnaji v Emirátech, bavil jsem se na toto téma s doktorem Krejčím, který zná Tomášovo tělo velmi dobře. Říkal, že tělo ještě po zdravotní stránce stoprocentní není. A v kombinaci s fotbalem, jaký se hraje v Anglii, mu to vystavuje dost podstatné limity,“ praví Komňacký.

Tělesná konstituce Rosického a Premier League tedy v tuto chvíli netvoří ideální mix. „Nelze to tak kategoricky říct, ale úplná náhoda to asi taky není,“ doplňuje zkušený osmapadesátiletý trenér.

„Jsou to jen spekulace, ale nevzpomínám si, že by měl Tomáš v Česku nebo v Německu takové potíže. Po příchodu do Anglie se musel adaptovat na jiné zatížení a možná by se mělo pátrat tímto směrem,“ naznačuje také Lička.

Zdravotní trable, které následovaly po návratu Rosického na trávníky, do jisté míry očekával. „Když jste tak dlouho mimo, určité partie podpůrných svalů, ne těch hlavních, jakoby odumírají. Pak dochází ke svalové disbalanci, která s sebou nese další potíže,“ popisuje.

Přesto však k budoucím měsícům vzhlíží optimisticky. „Ty problémy už pokračovat nemusejí. Není důvod to vidět pesimisticky, protože Tomáš už nemá problém s tím operovaným podkolenním vazem. Potíže, kterými trpí, jsou jen doprovodné,“ uzavírá.

Arsenal v tuto chvíli nemůže počítat hned s jedenácti hráči. Kouč Wenger proto musel na středeční zápas Ligy mistrů proti Olympiakosu povolat deset juniorů! Může jen tiše děkovat za to, že se včas stihl uzdravit alespoň Theo Walcott.

Spočítejte si sami, kolik hráčů z nominace na nejbližší utkání znáte: Fabianski, Mannone, Silvestre, Bartley, Cruise, Eastmond, Gilbert, Ayling, Ramsey, Song, Wilshere, Merida, Coquelin, Randall, Vela, Walcott, Sunu, Emmanuel-Thomas.

Témata:  sport, fotbal, rosický., Arsenal
Vstoupit do diskuse
0
33. kolo
Články odjinud


Články odjinud