12. srpna 2012 • 08:30

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Zlatan Ibrahimovic vstřelil při svém soutěžním debutu za Paris St. Germain dvě branky, kterými ambicióznímu celku zachránil v prvním kole francouzské ligy doma alespoň remízu 2:2 s Lorientem. Klub s bohatými katarskými vlastníky prohrával po poločase 0:2, ale letní posila z AC Milán po přestávce odpověděla nejprve ze hry a v poslední minutě z penalty.

Hráč PSG skóroval už ve čtvrté minutě, ale brazilský krajní bek Maxwell se trefil do vlastní branky. Místo odpovědi přišla pro domácí další rána, když se v nastaveném čase první půle prosadil útočník Jérémie Aliadiére.

Loňský vicemistr, který v létě utratil za posily přes sto milionů eur, zdramatizoval duel v 64. minutě, když Ibrahimovic přetlačil obránce a přesnou ranou zavěsil.

V samém závěru pak fauloval v pokutovém území hostující Gregory Bourillon střídajícího Blaise Matuidiho a dostal červenou kartu. Gólem z následného pokutového kopu Ibrahimovic uchránil PSG od ještě větší ostudy.

Další favorité na hřištích soupeřů nezaváhali. Lyon porazil Rennes 1:0, Lille s Davidem Rozehnalem na lavičce zdolalo 2:1 St. Etienne a Bordeaux bez zraněného kapitána Jaroslava Plašila nad Evianem dosáhlo vítězství 3:2.

Francouzská fotbalová liga - 1. kolo:
Evian - Bordeaux 2:3 (17. Wass, 90.+3 Khelifa - 11. Obraniak, 14. Gouffran, 52. Saivet), Nancy - Brest 1:0 (90.+1 Mollo), Nice - Ajaccio 0:1 (11. Eduardo), Paris St. Germain - Lorient 2:2 (64. a 90. z pen. Ibrahimovic - 4. vlastní Maxwell, 45.+3 Aliadiére), Rennes - Lyon 0:1 (16. Gourcuff), Sochaux - Bastia 2:3 (13. Privat, 89. Doubai - 74. a 83. Maoulida, 59. Modeste), St. Etienne - Lille 1:2 (74. Hamouma - 58. Chedjou, 90.+1 Pedretti), Troyes - Valenciennes 0:1 (34. vlastní Rincón).