28. září 2013 • 22:42

Fotbalisté PSG porazili Toulouse a vedou ligu o bod před Monakem

0

Fotbalisté Paris St. Germain porazili ve francouzské ligy i díky sporné penaltě Edinsona Cavaniho Toulouse 2:0 a dostali se na první místo o bod před Monako. Nováček soutěže se může vrátit do čela v neděli, kdy hraje s Remeší.

Obhájce titulu poslal do vedení v závěru prvního poločasu mladý brazilský obránce Marquinhos. Cavani se dostal do hry ve druhém poločase místo švédské hvězdy Zlatana Ibrahimovice a v 79. minutě pojistil výhru PSG z penalty. Zákrok Uroše Spajiče, jenž Cavanimu odebral čistě míč, nejprve hlavní sudí nechal bez trestu, ale na pokyn asistenta odpískal posléze pokutový kop.

Čtvrtým gólem v sezoně si letní posila z Neapole upevnila pozici nejlepšího střelce pařížského celku. Ve středu Cavani rozhodl o výhře nad Valenciennes.

Francouzská fotbalová liga - 8. kolo:
Lorient - Marseille 0:2 (58. Valbuena, 90.+1 Ayew),
Paris St. Germain - Toulouse 2:0 (41. Marquinhos, 79. Cavani z pen.),
Evian - Bordeaux 1:1 (25. Berigaud - 70. Diabate),
Lyon - Lille 0:0, Nice - Guingamp 1:0 (48. Cvitanich),
Sochaux - Valenciennes 2:0 (12. Bakambu, 18. Carlao),
St. Etienne - Bastia 2:2 (27. Tabanou, 57. Diomande - 85. Bruno, 90.+4 Modesto).