Legenda Blanc pořád umí! Takhle kouč odstavil soupeře od míče | iSport.cz
11. listopadu 2014 • 19:40

Legenda Blanc pořád umí! Takhle kouč odstavil soupeře od míče

Autor: dvo
Trenér PSG Laurent Blanc bránit pořád umí
TOP VIDEA
Teplice - Sparta: Řezníček obírá Letenské o body! V závěru srovnává z dorážky na 1:1 Teplice - Sparta: Řezníček obírá Letenské o body! V závěru srovnává z dorážky na 1:1
TOP góly 13. kola: Kalabiškova raketa nebo Schranzův růžek TOP góly 13. kola: Kalabiškova raketa nebo Schranzův růžek
VŠECHNA VIDEA ZDE

Šlágr francouzské ligy mezi domácím Paris Saint-Germain a hosty z Marseille (2:0) byl přehlídkou defenzivního umění. Trenér PSG Laurent Blanc ukázkově zabránil ve hře obránci Dja Djedje, a poté jeho svěřenec Lucas Moura zastavil ve středu pole Romaina Alessandriniho, aniž by se dotkl hráče či míče.Trenér Blanc zavzpomínal na stará léta, kdy válel v obraně Barcelony či Manchesteru United. Hráč Marseille byl proti osmačtyřicetiletému kouči bez šance. Legendární Francouz předvedl dokonalé pokrytí míče před protivníkem.

Fanouškům bylo v tu chvíli jedno, že Blanc sáhl k zakázanému prostředku, jeho zápal pro tým pochopitelně ocenili. O to menší pochopení měli pro počínání zkušeného kouče hosté.

VIDEO: Trenér Blanc brání obránci Marseille

 

Ještě větší parádu předvedl Blancův svěřenec Lucas Moura. Hbitý brazilský reprezentant sprintoval proti Romainu Alessandrinimu, aby se oba porvali v souboji o míč. A vyhrál nečekaným trikem.

Míče ani soupeře se totiž Moura vůbec nedotkl. Vše vyřešil šalamounsky. Naznačil pohyb dopředu a těsně u míče zabrzdil, čímž dokonale zmátl soupeře.

VIDEO: Moura a jeho oklamání soupeře

 

Moura byl v utkání aktivní. Na výhře svého týmu se podílel brankou, kterou otevřel ve 38. minutě skóre. Druhý gól PSG vstřelil Edinson Cavani a domácí tak vyhráli duel proti prvnímu celku francouzské ligy 2:0.

 
10. kolo
Články odjinud


Články odjinud