1. října 2016 • 22:33

Monako překonalo rekord, Méty schytaly před vlastními diváky debakl

Fotbalisté Monaka svého soupeře opravdu nešetřili (archivní foto)
Slovácko - Sparta: Stanciu vykoupal dva obránce, Drchal dal svůj první gól – 1:0 pro Spartu Slovácko - Sparta: Stanciu vykoupal dva obránce, Drchal dal svůj první gól – 1:0 pro Spartu
Zákrok na Jágra? Strašné, jsme tu, abychom ho ochránili, smějí se Travelling Jagrs Zákrok na Jágra? Strašné, jsme tu, abychom ho ochránili, smějí se Travelling Jagrs

Fotbalisté Monaka zvítězili v 8. kole francouzské ligy na hřišti Met vysoko 7:0. Do poločasu se stačili trefit Thomas Lemar, Valére Germain a Bernardo Silva, následně byl v 60. minutě vyloučen domácí Cheick Doukoure. Proti oslabeným domácím dílo zkázy dokonali Fabinho, Gabriel Boschilia a dvěma brankami Guido Carrillo. Zařídili tak nejvyšší venkovní výhru svého klubu od vítězství 7:1 nad FC Paříž z roku 1979.

Vítězný tým drtivě potvrdil jasnou historickou bilanci se svým soupeřem. Naposledy s ním Monako prohrálo v březnu 2006, od té doby sedmkrát zvítězilo a třikrát remizovalo.

Že se zrodí historický výsledek, naznačila už třígólová první půle. Tři branky v úvodním poločase se totiž na hřišti soupeře povedlo monackému klubu dát naposledy před třinácti lety proti Ajacciu.

Monako se tak alespoň na několik hodin dostalo s devatenácti body na první místo tabulky o dva body před Nice. To má však nedělní zápas s Lorientem k dobru.