Parádní Koubek! Vychytal nulu nad PSG, Rennes porazila šampiona | iSport.cz
12. května 2018 • 23:25

Parádní Koubek! Vychytal nulu nad PSG, Rennes porazila šampiona

Sparta - Příbram: Neskutečné! Švenger vychytal další dvě tutovky a Antwi srovnal na 2:2! Sparta - Příbram: Neskutečné! Švenger vychytal další dvě tutovky a Antwi srovnal na 2:2!
Berkovec vychytal Krmenčíka. Věděl jsem, kam kope penalty Hořava, tak jsem zkusil jít na druhou stranu, říká Berkovec vychytal Krmenčíka. Věděl jsem, kam kope penalty Hořava, tak jsem zkusil jít na druhou stranu, říká

Brankář Tomáš Koubek vychytal v předposledním 37. kole francouzské ligy na hřišti mistrovského Paris St. Germain čisté konto a fotbalisté Rennes zvítězili 2:0. PSG doma podlehlo poprvé po 41 ligových zápasech, naposledy v Parku princů zvítězilo Monako stejným výsledkem v březnu 2016.

Právě Monako porazilo gólem z penalty v nastavení St. Etienne 1:0 a poskočilo na druhé místo o dva body před Lyon, který prohrál 2:3 ve Štrasburku. Olympique přitom ještě v 88. minutě vedl.

Po prvním poločase skončil duel mezi PSG a Rennes bez branek i díky Koubkovi, který se vytáhl proti Nkunkuově střele. V desáté minutě jej také zachránilo břevno při Di Maríově ráně.

Krátce po přestávce šli hosté do vedení, když Bourigeuad proměnil penaltu, a dvacet minut před koncem Rennes definitivně rozhodlo zásluhou Hunoua. V závěru Koubek dvakrát reflexivně zasáhl proti pokusům Pastoreho, podesáté v ligové sezoně udržel nulu a Rennes vyhrálo třetí zápas po sobě. Zůstalo tak na pátém místě zajišťujícím účast v základní skupině Evropské ligy.

Dlouho to vypadalo, že Monako získá z duelu se St. Etienne jen bod a Lyon navýší svůj náskok na druhém místě, poslední minuty předposledního kola Ligue 1 ale situaci výrazně změnily. V první minutě nastavení rozhodl o výhře knížecího klubu z pokutového kopu Fabinho.

Lyon vedl ještě dvě minuty před koncem ve Štrasburku 2:1, pak ale přesně hlavičkoval Da Costa a ve čtvrté minutě nastavení z přímého kopu dokonal obrat Liénard. Lyon prohrál poprvé po 11 zápasech, stejný počet utkání čekal Štrasburk na vítězství a tím dnešním si zajistil udržení v Ligue 1.

Za Bordeaux odehrál 80 minut záložník Jaroslav Plašil a byl u výhry 4:2 nad Toulouse, po které Girondins drží pohárové naděje. Na šesté Nice, které zvítězilo 4:1 nad Caen, ztrácí dva body. Osmé St. Etienne má stejný počet bodů jako Bordeaux.

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 4. kola Fortuna ligy »

5. kolo Fortuna ligy:
Dukla - Slovácko
(pá 18:30), Liberec - Bohemians 1905 (so 17:00), Zlín - Teplice (so 17:00), Ml. Boleslav - Opava (so 17:00), Slavia - Jablonec (so 19:00), Karviná - Plzeň (ne 15:00), Sparta - Příbram (ne 18:00), Olomouc - Baník Ostrava (po 18:00)

1.  Paris SG 2 2 0 0 6:1 6
2.  Nîmes 2 2 0 0 7:4 6
3.  Dijon 2 2 0 0 4:1 6
4.  Reims 2 2 0 0 2:0 6
5.  Monaco 2 1 1 0 3:1 4
6.  Lille 2 1 1 0 3:1 4
7.  Strasbourg 2 1 1 0 3:1 4
8.  St. Etienne 2 1 1 0 3:2 4