Koubek místo ikony Casillase? O českého brankáře se zajímá Porto | iSport.cz
17. června 2019 • 11:58

Koubek místo ikony Casillase? O českého brankáře se zajímá Porto

Autor: kub
TOP VIDEA
SE SIMONOU v karanténě: Šimon Hrubec promluvil o koronaviru. V Číně média neukazují všechno, říká
Sportovci na sítích: vaření s hokejkou nebo speciální leg day
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tomáš Koubek by se po dvou sezonách ve francouzském Rennes mohl opět stěhovat. Vážný zájem o šestadvacetiletého reprezentačního gólmana projevil FC Porto, který hledá náhradu za Ikera Casillase. Informaci o možném přestupu přinesl list A Bola a redakci iSport.cz ji potvrdil dobře informovaný zdroj.Porto, které se chystá na kvalifikaci Ligy mistrů, v níž by mohlo narazit na Viktorii Plzeň, musí obsazení brankářského postu vyřešit co nejrychleji. Fabianovi totiž skončila smlouva a Iker Casillas, který 1. května prodělal infarkt, může kdykoli ukončit kariéru. Na soupisce portugalského vicemistra tak nyní pro příští sezonu figuruje pouze Diogo Costa, kterého doplní dva noví gólmani.

A jedním z nich by mohl být Tomáš Koubek, který v minulém ročníku vychytal Rennes vítězství ve Francouzském poháru a kvalitní výkony podával i v Evropské lize. Na seznamu vytipovaných posil trenéra Sergia Conceicaa figuruje podle listu A Bola bývalý brankář Hradce Králové, Liberce a Sparty hodně vysoko.

„Ano, je to pravda, Porto projevilo o Tomáše zájem. Vše je nyní otázka jednání,“ potvrdil redakci iSport.cz zdroj blízký hráči.

Kromě Koubka sonduje Porto rovněž situaci kolem Gianluigiho Buffona, který ukončil své působení v PSG a zvažuje, kde bude ve své kariéře pokračovat.

Český brankář Tomáš Koubek v bráně Rennes
Český brankář Tomáš Koubek v bráně Rennes

 
31. kolo
Články odjinud


Články odjinud