Lille se naladilo na Spartu: 4:0 v derby a první místo v tabulce

Autor: ČTK, pav
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Lyonu přerušili sérii pěti utkání bez výhry a poprvé od úvodního kola ve francouzské lize zvítězili. Podařilo se jim to v zápase 7. kola ve Štrasburku, který porazili 3:2. Kontakt s čelem tabulky udržel soupeř Slavie ve skupině Evropské ligy Nice, které vyhrálo na hřišti St. Etienne 3:1. Na první místo se dostal čtvrteční protivník Sparty z Lille díky vysoké výhře 4:0 nad Lens.

Vstup semifinalisty minulého ročníku Ligy mistrů Lyonu, který vypadl až s pozdějším šampionem Bayernem Mnichov, do francouzské ligy byl hladký, svěřenci trenéra Rudiho Garcii zvítězili 4:1 nad Dijonem. Poté však následovala série čtyř remíz a jedné porážky, sedmý tým uplynulého ročníku navíc nezvládl v žádném utkání vstřelit více než jeden gól.

Negativní šňůru zvrátil Lyon až dnes, když se ještě před poločasem dvěma góly Karla Ekambiho a trefou Tina Kadewereho ujal tříbrankového vedení. Přestože Štrasburk stihl rychlou odpovědí a druhou brankou po přestávce zkorigovat, na body již domácí tým nedosáhl. Lyon se v neúplné tabulce posunul ze 14. místa na devátou pozici.

Nice o první výhře po třech zápasech rozhodlo v první půlhodině hry, kdy se trefili Pierre Lees Melou a Amine Gouiri. Tým, který se se Slavií poprvé střetne 5. listopadu, sice v 57. minutě inkasoval, následnou aktivitu St. Etienne už ale ubránil a v závěru ještě jednou brankou výhru pojistil.

V čele ligy se i díky páteční ztrátě Rennes osamostatnilo Lille. Vítěznou trefu obstaral po 11 minutách hry Burak Yilmaz, domácí hráči pak výhru potvrdili třemi brankami po přestávce. Ke dvěma z nich jim pomohla i přesilovka, jelikož mužstvo Lens hrálo od 57. minuty o deseti a v poslední čtvrthodině kvůli dalšímu vyloučení dokonce v devíti hráčích.