PSG si doma poradilo se Štrasburkem. Mbappé se prosadil z penalty

0
Extraliga na Lapači? Chybí jen... Nejsilnější od sestupu, říká Tesařík. Co noví partneři?
Dokonalý obrat z 0:3 na 4:3. Hertl rozhodl o výhře Vegas proti Coloradu

Fotbalisté Nice porazili v 9. kole francouzské ligy Olympique Marseille 1:0 a zůstávají v čele tabulky. Paris St. Germain zvítězil nad Štrasburkem 3:0 a hlavní roli hrál opět Kylian Mbappé, který nejprve proměnil penaltu a po půlhodině připravil druhý gól pro Solera.

Trenér PSG Luis Enrique v minulých dnech postrádal celkem 17 hráčů, kteří odletěli na reprezentační srazy. Po podobné zátěži jeho svěřenci v září prohráli v Nice, nyní ale návrat do ligového kolotoče zvládli bez problémů. Doma se Štrasburkem neprohráli ani jeden z 35 zápasů a tentokrát bylo o vítězi jasno už hodně brzy.

Mbappé si osmým gólem upevnil vedení v pořadí střelců. Měl ještě další dvě šance, ale belgický brankář Sels mu už vylepšení účtu neumožnil. Třetí gól však domácí přece jen dali, postaral se o to svým prvním zásahem v sezoně Španěl Ruíz.

Fotbalisté Nice jsou jediným neporaženým týmem v soutěži a v devíti zápasech dostali pouhé čtyři góly. Se střeleckou produktivitou je to ale slabší, což potvrdil i zápas s Marseille. Jediný gól dal Guessand deset minut před koncem, až když hosté hráli v deseti bez vyloučeného Balerdiho, který dostal dvě žluté karty v rozpětí čtyř minut.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.