9. února 2012 • 22:59

Kozák dokonal vítězným gólem senzační obrat oslabeného Lazia

0
SESTŘIH: Slovácko - Sparta 2:4. Letenští jsou o krok blíž k titulu, zářil Kuchta
SESTŘIH: Plzeň - Mladá Boleslav 3:0. Jasná záležitost, hosté se zvedli až v závěru

Libor Kozák rozhodl v 23. kole italské fotbalové ligy o vítězství Lazia Řím nad Cesenou. Dvaadvacetiletý český útočník se dostal do hry po přestávce, kdy vystřídal Candrevu, a v 62. minutě vstřelil poslední gól oslabeného domácího týmu při obratu z 0:2 na konečných 3:2.

Hosté, za které na levém okraji středové řady nastoupil také Daniel Pudil, vedli dvoubrankovým rozdílem už krátce po půlhodině hry. Na úvodní Mutuův zásah navázal v 32. minutě proměněnou penaltou Iaquinta, Lazio navíc přišlo o vyloučeného obránce Konka.

Jenže i v deseti dokázal římský celek po změně stran skóre otočit. Během deseti minut se prosadili Brazilec Hernanes, Bosňan Lulič a svým prvním gólem v ligové sezoně Kozák, který v závěru utkání dostal žlutou kartu a v 83. minutě ho vystřídal Scaloni.

Lazio se v tabulce posunulo na třetí místo, na vedoucí Juventus ztrácí tři body. Cesena zůstala předposlední.

Italská fotbalová liga - 23. kolo:

Lazio Řím - Cesena 3:2 (52. Hernanes, 60. Lulič, 62. Kozák - 13. Mutu, 32. Iaquinta z pen.).