Juventus zachránil derby v poslední minutě! Janov je před Neapolí

0
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

SOUHRN ITALSKÉ LIGY | V poslední chvíli zachránil fotbalisty Juventusu v turínském derby jejich tahoun Andrea Pirlo. Díky jeho trefě z 93. minuty vyhrál lídr Serie A nad FC Turín 2:1 a a udržel si vedení v tabulce o tři body. AS Řím totiž večer přestřílel Inter Milán 4:2. FC Janov se vyhoupli minimálně do pondělí na třetí místo italské ligy. Po výhře 3:0 na půdě předposlední Ceseny jsou o bod před Neapolí, která v dohrávce 13. kola přivítá šestou Sampdorii Janov. Před městským rivalem má FC náskok dvou bodů.

Juventus v tu chvíli hrál bez vyloučeného obránce Stephana Lichsteinera a vypadalo to, že městský rival bude po šesti letech na jeho stadionu bodovat. Pár vteřin před koncem zápasu však spoluhráči připravili míč rozběhnutému Pirlovi a ten vypálil pravačkou z dobrých 25 metrů nechytatelnou ránu k tyči. Rozjásal v ochozech i člena klubového představenstva Pavla Nedvěda a prodloužil vítěznou šňůru na vlastním hřišti na 25 ligových zápasů.

Inter Milán dokázal na deštěm smáčeném Olympijském stadionu v Římě dvakrát smazat vedení domácího AS. Duel tak rozhodl bosenský záložník Miralem Pjanič. Nejdřív bleskově odpověděl na gól na 2:2, ve druhé minutě nastavení pak stvrdil výhru svého celku parádním trestným kopem.

Výsledky modročervených patří k největším překvapením tohoto ročníku Serie A. I dnes v Ceseně Janovští potvrdili, že se jim daří zejména venku. V sedmi zápasech tam neprohráli, víc bodů na hřištích soupeřů nasbíral jen Juventus.

Tým, v jehož základní sestavě byl jako tradičně bývalý sparťanský záložník Juraj Kucka, rozhodl o zisku tří bodů během chvilky. Už v 8. minutě vedl 2:0 a po půlhodině hry se navíc jeho nejlepší střelec Alessandro Matri postavil k penaltě.

Sedmou trefu v sezoně sice nepřidal, ovšem třetí gól na sebe nenechal dlouho čekat. Domácí Massimo Volta si vstřelil vlastní branku a mizérii Ceseny dokonal neproměněným pokutovým kopem Emmanuel Cascione.

AS Řím - Inter Milán 4:2
Branky: 60. a 90.+2 Pjanič, 22. Gervinho, 47. Cholevas - 36. Ranocchia, 57. Osvaldo

1. Juventus 38 26 9 3 72:24 87
2. Řím 38 19 13 6 54:31 70
3. Lazio 38 21 6 11 71:38 69
4. Fiorentina 38 18 10 10 61:46 64
5. Neapol 38 18 9 11 70:54 63
6. Janov 38 16 11 11 62:47 59
7. Sampdoria 38 13 17 8 48:42 56
8. Inter Milán 38 14 13 11 59:48 55