Neapol vyhrála šlágr na Laziu, Schick pomohl Sampdorii hezkou asistencí

0
Jarůšek nechtěl hattrick: Stálo by to peníze, smál se. Jágr mu hokejky nevrátil
Vaniak: Staněk se ti dostane do hlavy, Vindahl Čechy nepředčí. Na EURO...

Fotbalisté Sampdorie Janov v italské lize remizovali 2:2 s Fiorentinou. Na druhý gól Sampdorie nahrál český reprezentant Patrik Schick. Hráči Pescary vedení trenérem Zdeňkem Zemanem remizovali v záchranářském souboji v 31. kole italské ligy na hřišti Empoli 1:1. Na sedmnáctou příčku zajišťující udržení v Serii A, kterou drží právě Empoli, Pescara stále ztrácí devět bodů. Oba týmy prodloužily sérii bez výhry: Empoli na deset, Pescara na šest utkání. Ve šlágru kola pak Neapol jasně vyhrála na půdě Lazia 3:0.

Schick podruhé za sebou nastoupil v základní sestavě a znovu patřil ke klíčovým hráčům. Už v páté minutě odtáhl obránce a na kolmou přihrávku si naběhl Bruno Fernandes, který otevřel skóre.

V 71. minutě pak za vyrovnaného stavu předvedl Schick hezkou akci po pravé straně a mezi dvěma obránci prostrčil míč na nabíhajícího Rickyho Álvareze, který střelou k tyči přiblížil Sampdorii k výhře. Jenže v poslední minutě srovnal Babacar.

Krejčí byl u porážky, Jankto seděl kvůli kartám

Také Ladislav Krejčí nechyběl v základní sestavě Boloně, ale musel přijmout porážku 0:3 od AS Řím. Tým z metropole se tak znovu přiblížil jistotě druhé příčky. Jeden z gólů vstřelil Edin Džeko, který se tak nadále s 24 zásahy dělí o vedení v tabulce střelců s Andreou Belottim, který jedním zásahem přispěl k výhře FC Turín 3:2 na hřišti Cagliari.

Třetí z českých reprezentantů v Serii A Jakub Jankto tentokrát kvůli kartám nenastoupil za Udine a jen z hlediště sledoval výhru spoluhráčů 3:0 nad Janovem, na jehož lavičce byl český gólman Lukáš Zima.

Crotone se nechce smířit se sestupem a po Chievu zvítězilo i nad Interem Milán 2:1. Rázem tak má na sedmnácté Empoli už jen ztrátu tří bodů. Inter po nečekané ztrátě přišel o šestou příčku, na kterou se posunul městský rival AC po výhře 4:0 nad Palermem.

Higuaín táhl Juventus

Higuaín se znovu ukázal jako kanonýr a po přihrávkách Dybaly a Lichtsteinera rozhodl o výhře mistrovského Juventusu. Argentinský střelec se stal prvním hráčem, který v první sezoně za turínský velkoklub nastřílel minimálně 20 branek, od ročníku 1957/58, kdy se to povedlo Johnu Charlesovi a Omaru Sívorimu. Juventus z posledních 12 zápasů získal 32 bodů. Chievo prohrálo potřetí v řadě.

Empoli vstoupilo do zápasu s Pescarou lépe a v osmé minutě bylo blízko gólu, El Kaddúrí ale trefil tyč. O minutu později však marocký záložník využil Marilungova přiklepnutí a otevřel skóre. Hosté v 31. minutě vyrovnali zásluhou Caprariho, kterému předložil míč Bahebeck, jenž však musel vzápětí střídat kvůli zranění. Oba týmy prodloužily sérii bez výhry: Empoli na deset, Pescara na šest utkání.

Stejným výsledkem skončil i zápas mezi Bergamem a Sassuolem. Hosté vedli od 36. minuty, když Pellegrini ukončil domácí neprůstřelnost Atalanty, jež trvala 524 minut. Za Bergamo ale v druhé půli vyrovnal Cristante, jeho tým potřetí za sebou bodoval a v tabulce je pátý o bod za Laziem Řím. Sassuolo z posledních šesti zápasů získalo jen dva body.

Cagliari - FC Turín 2:3
Branky: 19. Borriello z pen., 90.+5 Han Kwang-song - 33. Ljajič, 39. Belotti, 54. Acquah

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.