Juventus porazil Neapol, AS Řím ovládlo derby. Boloňa opět i s Krejčím slaví

0
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?
Rock vs. Cataloni. Liverpool proti Londýnu v Oktagonu

Juventus porazil v sedmém kole italské fotbalové ligy v souboji prvního s druhým Neapol 3:1. "Stará dáma" teprve podruhé v historii vyhrála prvních osm soutěžních utkání v sezoně. Římské derby ovládlo domácí AS, které si v generálce na úterní utkání Ligy mistrů s Plzní poradilo 3:1 s Laziem.  Přes hodinu si zahrál Ladislav Krejčí při výhře Boloni nad Udine, Antonín Barák za soupeře nenastoupil. Sampdoria Janov zvítězila v dohrávce nad Spalem a po třech zápasech se radovala z výhry. Český reprezentant Jakub Jankto přišel v dresu domácího týmu na trávník v 83. minutě.

Neapol vstoupila do utkání aktivně a už v sedmé minutě nastřelil Zielinski tyč. O chvíli později už šli svěřenci Carla Ancelottiho do vedení, po rychlé kombinaci našel Callejón před prázdnou bránou zakončujícího Mertense.

V 26. minutě se na levé straně uvolnil přes bránícího Hysaje Ronaldo a nadýchaným centrem našel před bránou Mandžukiče, který hlavou vyrovnal. Stejná spolupráce zafungovala i v 49. minutě, kdy Ronaldovu prudkou střelu zpoza pokutového území vyrazil Ospina na tyč a dobíhající Mandžukič pohodlně dorazil míč do odkryté brány.

Po necelé hodině hry byl vyloučen po druhé žluté kartě za ostrý šlapák na Dybalu neapolský Mário Rui a "Stará dáma" už proti oslabenému rivalovi vítězství uhájila. V 76. minutě navíc přidal pojistku po rohu Bonucci. Juventus tak má v čele tabulky před dnešním soupeřem náskok šesti bodů.

Hlavní postavou římského derby byl Lorenzo Pellegrini, který přišel na hřiště v 36. minutě místo zraněného Javiera Pastoreho a pod výsledek se podepsal gólem a asistencí. Těsně před přestávkou otevřel skóre a poté v 86. minutě připravil třetí gól pro Federica Fazia. Předtím v 67. minutě vyrovnal Ciro Immobile, ale vedení AS Řím vzápětí vrátil z přímého kopu Aleksandar Kolarov.

Giallorossi nastoupili v sestavě: Olsen - Santon, Manolas, Fazio, Kolarov - Florenzi (82. Juan Jesus), De Rossi (74. Cristante), Pastore (36. Lorenzo Pellegrini), N'Zonzi, El Shaarawy - Džeko. Plzeň v úterý v Římě čeká druhý zápas ve skupině Ligy mistrů, do které Viktoria vstoupila remízou 2:2 s CSKA Moskva. AS prohrálo 0:3 s Realem Madrid.

Boloňa otočila, Krejčí už na hřišti nebyl

Fotbalisté Boloni porazili na domácí půdě Udine 2:1, zápas v 82. minutě rozhodl přízemní střelou k pravé tyči náhradník Ricardo Orsolini. V základní sestavě vítězného týmu nastoupil i český reprezentant Ladislav Krejčí, který střídal v 62. minutě.

Do vedení se dostali hosté po trefě Ignacia Pussetta v 32. minutě. Domácí stihli ještě do konce poločasu odpovědět, když se z hranice vápna trefil pod břevno Federico Santander. Obrat pak dokonal střídající Orsolini, který vstřelil rozhodující branku tři minuty po příchodu na hřiště.

Krejčí nastoupil od začátku ve třetím utkání po sobě a jeho celek podruhé zvítězil. Na lavičce Udine zůstal mezi náhradníky Antonín Barák.

Boloňa se po druhé domácí výhře v sezoně posunula na 14. místo. Dvanácté Udine prohrálo druhý zápas za sebou.

Úžasnou formu prokazuje na začátku ročníku janovský útočník Krzysztof Piatek, který z celkových 14 střel na bránu osm proměnil a nejméně jednou skóroval ve všech utkáních italské ligy. I díky jeho dvěma zásahům proti Frosinone vyhrál Janov 2:1 a slavil poprvé v sezoně výhru na hřišti soupeře. Domácí zůstali u dna tabulky a těšit je mohl pouze první vstřelený gól v soutěži.

V posledních dvou letech v rámci italské ligy spolu Fiorentina s Atalantou čtyřikrát remizovaly a domácí na popáté prolomili sérii nerozhodných výsledků vítězstvím 2:0. Účet zápasu otevřel v 63. minutě z penalty Veretout a v nastaveném čase přidal pojistku Biraghi.

Spal si připsal třetí porážku za sebou navzdory tomu, že od 21. minuty vedl po dorážce Alberta Paloschiho. Už za čtyři minuty ale povedeným volejem z hranice pokutového území vyrovnal Polák Karol Linetty a obrat po hodině hry dokonal pátým gólem v sezoně francouzský útočník Grégoire Defrel.

Sampdoria je v tabulce osmá s bodovým odstupem za městským rivalem FC Janov, který má ještě k dobru dohrávku s AC Milán. Spal je třináctý.