Přivítejte posilu a pomozte. AS Řím zaujalo pátráním po ztracených dětech | iSport.cz
1. července 2019 • 16:10

Přivítejte posilu a pomozte. AS Řím zaujalo pátráním po ztracených dětech

Autor: iSport.cz, ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
KARLOS SHOW: Vémola a legendy fotbalu. Klobása, limonáda a šlo se hrát
Zákrok na Ševčíka jsem vyhodnotil blbě, ale už to nezměním, říká Krejčí
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalový AS Řím chce využít svůj dosah na sociálních sítích nejen k propagaci svých úspěchů. Na videích, kterými představuje nové posily, ukazuje svým fanouškům i fotografie pohřešovaných dětí nejen v Itálii.Leonardo Spinazzola a Amadou Diawara jsou novými hráči AS Řím. 26letý obránce a guinejský záložník ale zabírají jen polovinu videí, ve kterých na sociálních sítích klub z věčného města představuje.

Amadou Diawara není na svém prvním videu v AS sám
Amadou Diawara není na svém prvním videu v AS sám

Fanoušci AS na celém světě se vedle posil dozvídají o 16leté Jasmine Sbaragliové, 14leté Livii Scheppové nebo pětileté Eleně Ramponiové ze seznamu dětí pohřešovaných v Itálii. Anglickou verzi videa doplňují obrázky dětí pohřešovaných v USA.

„Myšlenka na novou verzi oznámení přestupu přišla ze článku o 25. výročí videa skupiny Soul Asylum Runaway Train, které zdůraznilo skutečné případy dětí, které byly v té době pohřešované,“ vysvětlil na klubovém webu Paul Rogers, šéf strategie AS.

Americká rocková kapela v roce 1992 natočila videoklip, do kterého se prolínaly obličeje ztracených dětí. Navíc v různých verzích v závislosti na tom, v jakém státě MTV tehdy píseň vysílala. Podle Rogerse měl tehdy klub přispět k nalezení 21 dětí.

Římský celek, který má americké vlastníky, má na Twitteru 1,78 milionu sledujících v italštině a 445 tisíc v angličtině. Zástupci AS Řím uvedli, že spolupracují s národním centrem pro pohřešované a zneužívané děti v USA a podobně zaměřenou italskou organizací Telefono Azzurro. Iniciativu chce klub rozšířit i na další pohřešované děti v Evropě.

Vstoupit do diskuse
0
38. kolo
Články odjinud


Články odjinud