Verona zná trest za rasismus proti Balotellimu. Útočníka ale chce hnát k soudu | iSport.cz
5. listopadu 2019 • 15:05

Verona zná trest za rasismus proti Balotellimu. Útočníka ale chce hnát k soudu

Autor: ČTK, iSport.cz
TOP VIDEA
VIDEOGRAFIKA: Body v hokeji od roku 1936. Sparta nevládla vždy, pozor na týmy s jedním titulem VIDEOGRAFIKA: Body v hokeji od roku 1936. Sparta nevládla vždy, pozor na týmy s jedním titulem
Pět Jágrových dekád: Jak se legenda měnila od 80. let až dodnes? Pět Jágrových dekád: Jak se legenda měnila od 80. let až dodnes?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalový klub z Verony byl potrestán za rasistické pokřiky fanoušků na útočníka Brescie Maria Balotelliho. Disciplinární komise italské ligy Hellasu za incident z nedělního zápasu, který domácí tým vyhrál 2:1, na jeden zápas zavřela část tribuny.Balotelli už v prvním poločase pohrozil odchodem ze hřiště kvůli tomu, že z tribun slyšel opičí skřeky. Rozhodčí na pět minut zastavil hru a prostřednictvím hlasatele vyzval příznivce, aby se uklidnili. Útočník Brescie se rozhodl pokračovat.

Disciplinárka dnes Veronu potrestala, protože podle delegáta a dalších svědků byly skřeky jasně slyšet. V souvislosti s nedělním zápasem nejde o první trest. Už dříve vedení klubu z Verony uložilo jedenáctiletý zákaz vstupu na stadion šéfovi fanoušků ultras Lucovi Castellinimu za to, že o bývalém útočníkovi Liverpoolu nebo Manchesteru City Balotellim prohlásil, že nikdy nebude plnohodnotým Italem.

Ještě před tím než disciplinární komise vynesla trest, požádala část zastupitelů města Verona o právní kroky proti Balotellimu, který podle nich Veronu křivě obvinil z rasismu. Podle nich na tribunách žádné urážky nezazněly, což po zápase tvrdili i trenéři obou klubů.

Nové číslo magazínu Sport Góóól kupujte ZDE>>>

Sport Góóól

 
17. kolo
Články odjinud


Články odjinud