Ronaldo zařídil výhru dvěma góly. Barák při přestřelce s AC na lavičce

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Juventusu vyhráli díky dvěma gólům Cristiana Ronalda nad Parmou 2:1 a zvýšili svůj náskok v čele italské ligy na čtyři body. Inter Milán totiž podruhé za sebou jen remizoval, v Lecce hrál 1:1. AC Milán zvítězil nad Udine 3:2, o výhře rozhodl ve třetí minutě nastaveného času svým druhým gólem v zápase střídající Ante Rebič. Český záložník Udine Antonín Barák zůstal celé utkání na lavičce náhradníků.

Ronaldo nasměroval svůj tým za pátou ligovou výhrou v řadě krátce před koncem prvního poločasu, kdy skončila v brance jeho tečovaná střela z hranice vápna. Hvězdný Portugalec se prosadil v sedmém utkání Serie A za sebou, což se v dresu Juventusu naposledy povedlo před 15 lety Davidu Trézéguetovi.

V 55. minutě srovnal hlavou Andreas Cornelius, o vítězství "Staré dámy" ale rozhodl svým 16. ligovým gólem v sezoně Ronaldo. Hranici 15 gólů překonal v každé sezoně počínaje ročníkem 2006/07.

Inter se na hřišti sedmnáctého Lecce dlouho nemohl prosadit, povedlo se to až hlavou v 72. minutě střídajícímu Alessandru Bastonimu. O pět minut později si ale naběhl na centr z levé strany Marco Mancosu a zblízka vyrovnal.

Inter sice prohrál v aktuálním ligovém ročníku pouze jeden zápas, přesto znovu ztratil na vedoucí Juventus a ve svých rukách nemá ani druhé místo. Lazio Řím je pozadu o dva body a má zápas k dobru.

Už v sedmé minutě vyrazil gólman AC Milán Gianluigi Donnarumma pro míč až k postranní čáře, po souboji s protihráčem se ale míč odrazil k Jensi Strygeru Larsenovi a ten ho poslal z úhlu do odkryté branky. Italská reprezentační jednička inkasovala po čtyřech zápasech.

Milánský velkoklub ale zásluhou Rebiče a povedeného voleje Théa Hérnandeze skóre po přestávce otočil. V 85. minutě vyrovnal hlavou Kevin Lasagna, poslední slovo měl v nastaveném čase znovu Rebič, který se prosadil technickou střelou k tyči.

Za "Rossoneri" opět odehrál celé utkání hvězdný útočník Zlatan Ibrahimovic. Přestože se tentokrát střelecky neprosadil, připsal si ve svém 222. utkání 150. výhru v Serii A, což je nejlepší bilance jednoho hráče od zavedení tříbodového systému.

Utkání Brescie s Cagliari mělo dva dvougólové střelce. Za domácí se prosadil Ernesto Torregrossa a za Cagliari, které nevyhrálo už šest zápasů v řadě, Joao Pedro. Brazilský záložník má na kontě v této sezoně 13 zásahů. V závěru byl vyloučen útočník Brescie Mario Balotelli, který dostal již třináctou červenou kartu v kariéře.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.