Obrat na poslední chvíli. Inter zvládl vstup do Serie A, Jankto byl u prohry

1
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Interu Milán po velkém obratu vstoupili vítězně do nové sezony italské ligy. Ve 2. kole díky dvěma gólům v závěru porazili Fiorentinu 4:3. Start se povedl i Bergamu; třetí celek uplynulých dvou ročníků zvítězil na hřišti FC Turín 4:2. Sampdoria Janov podlehla nováčkovi z Beneventa 2:3, přestože vedla 2:0. Za poražené odehrál celý zápas český záložník Jakub Jankto.

Hráči Interu i Atalanty načali nový ročník Serie A s týdenním zpožděním, protože v srpnu dohrávali evropské poháry. Milánský tým začal na San Siru špatně a od třetí minuty prohrával. V závěru prvního poločasu vyrovnal Lautaro Martínez a poté si hosté vstřelili vlastní gól. V rozmezí 57. až 63. minuty „Fialky“ otočily skóre po přihrávkách Francka Ribéryho.

„Nerazzurri“ nicméně v závěru průběh zvrátili. Dvě branky dali během 87. až 89. minuty. Nejprve vyrovnal Romelu Lukaku a vzápětí udeřil Danilo D'Ambrosio, kterým vicemistrovi zajistil tři body.

Turín od 11. minuty vedl, ale Papu Gómez, Luis Muriel a Hans Hateboer otočili stav. Do konce úvodní půle přiblížil domácí na dostřel druhou trefou v utkání Andrea Belotti. Po přestávce pojistil náskok Bergama Marten de Roon.

„Cítím, že jsme silnější než v minulé sezoně. Víc si věříme. Inkasovali jsme jako první, ale nepoložilo nás to,“ řekl pro Sky Sport Italia trenér Bergama Gian Piero Gasperini. „Necouváme od žádné výzvy. Na začátku sezony si ale nemůžeme stanovit za cíl scudetto. Čekají nás posílení soupeři a vyrovnanější soutěž,“ dodal.

Sampdoria odstartovala skvěle, Fabio Quagliarella a Omar Colley zařídili v rozmezí osmé až 18. minuty dvougólový náskok. Luca Caldirola však srovnal a v závěru rozhodl o triumfu Beneventa, které se do Serie A vrátilo po dvou letech, Gaetano Letizia. Janovské mužstvo prohrálo i druhý zápas v ligovém ročníku.

Lazio Řím zvítězilo nad Cagliari 2:0. Vedlo už od čtvrté minuty díky Manuelu Lazzarimu. Po změně stran přinesl uklidnění římskému celku Ciro Immobile, s 36 góly nejlepší kanonýr uplynulého ročníku soutěže.

Inter Milán - Fiorentina 4:3
Branky: 45.+2 Martínez, 52. vlastní Ceccherini, 87. Lukaku, 89. D'Ambrosio - 3. Kouamé, 57. Castrovilli, 63. Chiesa.

1

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.