Serie A | AC i bez Zlatana vyhrálo a vede ligu. Lazio prohrálo s Udine | iSport.cz
29. listopadu 2020 • 23:15

AC i bez Zlatana vyhrálo a vede ligu. Lazio prohrálo s Udine

Autor: ČTK, pav
1
Sparta - Mladá Boleslav: Pavelka přichystal pozici Karlssonovi. Švéd prostřelil Diviše, 1:0
Guľa: Ceníme si týmového vítězství, gól jsme tam dotlačili

I bez zraněného kanonýra Zlatana Ibrahimovice zvítězili fotbalisté AC Milán v italské lize 2:0 nad Fiorentinou a dál jsou posledním týmem bez porážky. V čele neúplné tabulky mají náskok pěti bodů. Na páté místo se o skóre posunula Neapol, která uctila památku zesnulé klubové legendy Diega Maradony nejen potleskem v 10. minutě, ale i výhrou 4:0 nad AS Řím.

Hrdinou zápasu AC byl Franck Kessié. Třiadvacetiletý záložník nejprve v 17. minutě přihrál na úvodní gól Alessia Romagnoliho, chvíli poté sám skóroval z penalty. Ve 40. minutě měl k dispozici další pokutový kop, který mu ale brankář Fiorentiny chytil. Milánští si spravili chuť po remíze s Lille v Evropské lize, v níž jsou soupeři pražské Sparty.

Neapol suverénně zvládla přímý souboj o pátou příčku. Na Maradonovu počest bylo utkání symbolicky v 10. minutě přerušeno a argentinského kanonýra, který s desítkou na dresu klub dovedl k dvěma titulům, uctil aplaus všech přítomných. Skóre poté po půlhodině hry otevřel kapitán Lorenzo Insigne, v druhém poločasu přidali další branky Fabian Ruiz, Dries Mertens a Matteo Politano.

Fotbalisté Lazia Řím prohráli s Udine 1:3. Jedinou branku domácích dal z penalty nejlepší střelec minulého ročníku Ciro Immobile, který se trefil v každém z posledních šesti utkání, do kterých v dresu Lazia nastoupil.

K první výhře nad Laziem po šesti letech vykročilo Udine v prvním poločase trefami Tolgaye Arslana a Ignacia Pussetta, tříbrankové vedení dal hostům v 71. minutě Fernando Forestieri.

Římanům se podařilo snížit až díky penaltě Immobileho. Ten dal za Lazio 108. ligový gól, čímž se osamostatnil na druhém místě v historické tabulce nejlepších střelců klubu.