AC bez Zlatana přetlačilo Janov. Juventus padl, ztratil i Inter

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Lídr italské fotbalové ligy Inter Milán remizoval v 31. kole na hřišti Neapole 1:1 a přišel po jedenácti zápasech o vítěznou sérii v nejvyšší soutěži. Jeho náskok v čele tabulky před městským rivalem AC, který porazil doma 2:1 Janov, se zmenšil na devět bodů. Bergamo vyhrálo šlágr s Juventusem 1:0 a vystřídalo soupeře na třetím místě tabulky. V 87. minutě rozhodl o výhře domácího týmu Ruslan Malinovskij.

V sestavě Juventusu chyběl kvůli zranění nejlepší střelec Serie A Cristiano Ronaldo a „Stará dáma“ si v Bergamu příliš šancí nevytvořila. V 87. minutě naopak napřáhl Malinovskij a jeho rána skončila i s přispěním teče bránícího Alexa Sandra v síti.

Juventusu se znovu vzdálila obhajoba titulu, na vedoucí Inter má manko 13 bodů. Bergamo zvítězilo popáté v řadě a se „Starou dámou“ neprohrálo třikrát po sobě.

Inter v Neapoli prohrával po vlastním gólu brankáře Handanoviče, po změně stran ale vyrovnal Christian Eriksen. Dánský záložník dal v rámci pěti nejprestižnějších evropských lig 24. gól střelou zpoza vápna, od sezony 2013/14 má lepší bilanci jen barcelonský Lionel Messi (59 gólů).

Neapol nenavázala na šňůru šesti domácích ligových výher a na pátém místě ztrácí na Juventus dva body.

AC Milán se musel obejít bez kanonýra Zlatana Ibrahimovice, který si odpykal trest za vyloučení z minulého kola. Přesto šel favorit brzy do vedení zásluhou Anteho Rebiče, před pauzou se ale podruhé v sezoně hlavou prosadil proti AC útočník Mattia Destro.

Rozhodnutí přinesla až 68. minuta a vlastní branka útočníka Gianlucy Scamaccy. „Rossoneri“ mají sedm kol před koncem 66 bodů, čímž už vyrovnali zisk z minulé sezony. Janov nevyhrál potřetí v řadě a je třináctý.

Lazio doma přestřílelo v divokém utkání 5:3 Benevento. Římané vedli v 36. minutě už 3:0, ale definitivní klid nakonec dal favoritovi až v nastaveném čase druhou brankou v utkání kanonýr Ciro Immobile. V zápase byly k vidění dva vlastní góly a tři penalty, jednu z nich přitom neproměnil právě Immobile.

Italská fotbalová liga - 31. kolo:

AC Milán - FC Janov 2:1
Branky: 13. Rebič, 68. vlastní Scamacca - 37. Destro

Boloňa - Spezia 4:1
Branky: 54. a 60. Svanberg, 12. Orsolini, 18. Barrow - 34. Ismajli

Lazio Řím - Benevento 5:3
Branky: 20. a 90.+6 Immobile, vlastní 10. Depaoli, 36. Correa z pen., 48. vlastní Montipo - 45. Sau, 63. Viola z pen., 85. Glik

FC Turín - AS Řím 3:1
Branky: 57. Sanabria, 72. Zaza, 90.+2 Rincón - 3. Mayoral

Neapol - Inter Milán 1:1
Branky: 36. vlastní Handanovič - 55. Eriksen

1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78