Neapol prohrála šlágr a přišla o vedení v Serii A, střída ji AC Milán

0
Co má Třinec a nemá Sparta? V čem selhali lídři poražených?
Střeďáci na EURO: Koho k Součkovi? Dilema s parťáky i rozestavením

Fotbalisté Neapole prohráli v 16. kole italské ligy 2:3 s Bergamem a přišli o první místo. Do čela soutěže se dostal AC Milán domácí výhrou 2:0 nad Salernitanou. O bod zpět na druhém místě je městský rival Inter po jasné výhře 3:0 v Římě nad AS.

Neapol podruhé za sebou přišla o nadějně rozehrané utkání, v minulém kole proti Sassuolu jí nestačilo ani dvougólové vedení a remizovala 2:2. Proti Bergamu vedla ještě v 66. minutě, Demiral a Freuler ale během pěti minut stav otočili.

Atalanta porazila Neapol potřetí za sebou a pokaždé jí nastřílela alespoň tři góly. V tabulce na ni ztrácí ze čtvrtého místa už jen dva body.

AC Milán se po sérii neúspěchů vrátil druhým triumfem za sebou na vítěznou vlnu. O výhře nad nováčkem rozhodli trefami v úvodu utkání Kessié a Saelemaekers. „Rossoneri“ mají v aktuální sezoně 14 různých ligových střelců, víc jich má v pěti elitních evropských ligách jen Chelsea (16).

Salernitana po páté porážce z posledních šesti zápasů zůstává na poslední příčce.

Inter nastřílel AS Řím tři branky už v úvodním dějství. Obhájce titulu skóroval v 18. venkovním utkání v řadě, čímž vyrovnal klubový rekord z let 1950 a 1951.

Gólem a asistencí přispěl k vítězství Hakan Calhanoglu, který připravil trefu pro nejlepšího střelce „Nerazzurri“ Edina Džeka. „Vlci“ prohráli v lize podruhé za sebou, navíc opět neskórovali a po odehrání kompletního kola mohou přijít o pátou příčku.