Lazio odložilo mistrovské oslavy Neapole, Džeko zářil při kanonádě Interu

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Fotbalisté Lazia odložili ve 33. kole italské ligy mistrovské oslavy Neapole, když porazili Sassuolo 2:0. Fiorentina i s reprezentačním záložníkem Antonínem Barákem na hřišti Salernitany třikrát dotáhla ztrátu a remizovala 3:3. Hattrickem se v šestigólové přestřelce blýskl domácí Boulaye Dia. Milánský Inter deklasoval Hellas Verona na jeho hřišti 6:0, dvě branka zaznamenal i Edin Džeko.

Fiorentina s reprezentačním záložníkem Antonínem Barákem na hřišti Salernitany třikrát dotáhla ztrátu a remizovala 3:3. Hattrickem se v přestřelce blýskl domácí Boulaye Dia. Inter Milán ve Veroně deklasoval Hellas 6:0 a je čtvrtý. Třetí Juventus Turín doma zdolal Lecce 2:1 a zvítězil po čtyřech kolech. Obhájce titulu AC Milán doma s nováčkem Cremonou jen remizoval 1:1.

Salernitanu poslal do vedení v 10. minutě Dia, ještě do přestávky odpověděl González. V 59. minutě skóroval znovu Senegalec Dia a Fiorentina podruhé vyrovnala zásluhou Ikoného. V 84. minutě Dia proměněnou penaltou zkompletoval hattrick a v ligovém ročníku si polepšil na 15 gólů. Lepší jsou pouze neapolský Osimhen (21) a Martínez z Interu Milán (19). Domácí ale i potřetí vedení ztratili, v 84. minutě stanovil konečný výsledek Biraghi.

Celek ze Salerna navázal na nedělní výsledek 1:1 v Neapoli, kterým lídrům tabulky nečekaně oddálil mistrovské oslavy. Sérii bez porážky protáhl na deset kol, z toho poosmé remizoval, a je čtrnáctý. Fiorentina je na osmé pozici.

Inter ve Veroně rozhodl o třetí ligové výhře za sebou už v první půli, kdy skórovali Gaich do vlastní branky, Calhanoglu a Džeko. Bosenský bývalý útočník Teplic se trefil i po změně stran, další dva góly ve druhém poločase přidal argentinský mistr světa Martínez.

V Turíně padly všechny branky v úvodním poločase. Favorizovanému Juventusu zařídil náskok v 15. minutě Paredes, ve 37. minutě sice Ceesay z penalty vyrovnal, ale chvíli nato Vlahovič rozhodl o triumfu "Staré dámy".

Obhájce titulu a další milánský semifinalista Ligy mistrů AC se s Cremonou nečekaně trápil. Předposlední mužstvo tabulky na San Siru poslal do vedení Okereke, domácímu favoritovi zařídil alespoň bod střídající Junior Messias ve třetí minutě nastavení. "Rossoneri" jsou na šestém místě.

Bergamo doma porazilo Speziu 3:2 a polepšilo si na pátou příčku. Jako první se trefil v 18. minutě Gyasi, před pauzou odpověděl De Roon a obrat Atalanty dokonal krátce po změně stran Zappacosta. Jeho spoluhráč Muriel přidal v 54. minutě pojistku, hostující Búrabia už pouze snížil. Bergamo v lize zvítězilo potřetí za sebou.

Hellas Verona - Inter Milán 0:6
Branky: 37. a 61. Džeko, 55. a 90.+2 Martínez, 31. vlastní Gaich, 36. Calhanoglu

Lazio Řím - Sassuolo 2:0
Branky: 15. Felipe Anderson, 90.+2 Bašič

Monza - AS Řím 1:1
Branky: 39. Caldirola - 24. El Shaarawy

1. Neapol 38 28 6 4 77:28 90
2. Lazio 38 22 8 8 60:30 74
3. Inter Milán 38 23 3 12 71:42 72
4. AC Milán 38 20 10 8 64:43 70