AC Milán porazil AS Řím, uspělo i Lazio. Jankto i Barák hráli pár minut

0
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly

Fotbalisté AC Milán v italské lize doma porazili AS Řím 3:1 a upevnili si třetí příčku v tabulce. Římané nevyhráli potřetí za sebou a jsou devátí. Čtvrtá Fiorentina remizovala 2:2 s Udine, které bojuje o záchranu. Záložník Antonín Barák hrál od 88. minuty. Čtvrtá Fiorentina doma remizovala 2:2 s Udine, které bojuje o záchranu. Záložník Antonín Barák hrál od 88. minuty. Lazio vyhrálo počtvrté v řadě, když porazilo Lecce 1:0. Cagliari doma porazilo Boloňu 2:1 a zvítězilo po čtyřech zápasech. Jakub Jankto do hry naskočil v 86. minutě.

O úvodní branku se na milánském San Siru postaral v 11. minutě domácí Adli. Třiadvacetiletý francouzský záložník se v červenočerném dresu trefil poprvé od přestupu z Bordeaux v létě 2022. Na 2:0 zvýšil po přestávce jeho krajan Giroud. V 69. minutě z penalty snížil Paredes, ale "Rossoneri" znovu zvýšili své vedení šest minut před koncem, když se trefil Hernández.

Římané prohráli ve čtvrtém venkovním utkání v řadě. Už po středečním vypadnutí z Italského poháru s Laziem (0:1) se v médiích začalo spekulovat o budoucnosti trenéra AS Josého Mourinha, který sledoval dnešní zápas kvůli disciplinárnímu trestu z tribuny.

Fiorentina v týdnu částečně odčinila týden starou porážku 0:1 v Sassuolu, když v Italském poháru po penaltách vyřadila Boloňu, ligový reparát jí však podle představ nevyšel. Už od desáté minuty dotahovali domácí jednogólové manko po zásahu Lovriče.

Deset minut po přestávce sice vysrovnal Beltrán, ale v 73. minutě poslal Udine zpět do vedení Thauvin. Alespoň bod "Fialkám" zachránil tři minuty před koncem střídající Nzola, jenž proměnil penaltu. Udine je v tabulce šestnácté a na sestupové pozice má náskok jednoho bodu.

Jediný gól Lazia proti Lecce dal v 58. minutě Felipe Anderson. Brazilský fotbalista se prosadil podruhé v sezoně. Po necelé hodině hry zakončil povedenou kombinační akci domácích nekompromisní ranou pod břevno.

Lazio oplatilo Lecce prohru 1:2 ze začátku sezony a z pátého místa ztrácí na čtvrtou Fiorentinu jeden bod. Svěřenci Maurizia Sarriho si připsali celkově páté vítězství v řadě poté, co v týdnu porazili AS Řím v Italském poháru.

Cagliari díky čtvrtému vítězství v soutěži opustilo sestupové příčky, na které nyní má jednobodový náskok. Boloňa nevyhrála potřetí za sebou a v tabulce je šestá.

Hosté šli sice v 24. minutě po brance Orsoliniho do vedení, ale o sedm minut později srovnal Petagna a v druhém poločase rozhodl vlastní brankou obránce Calafiori.