Barák v základu, ale prohru Fiorentiny s Juventusem před Plzní neodvrátil

0
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?
Nejdojemnější rozhovor. Šampion Adámek propukl v pláč: Mně se splnila všechna přání

Fotbalisté Juventusu porazili ve 31. kole italské ligy doma Fiorentinu 1:0 a pojistili si třetí místo. Antonín Barák za hosty odehrál 61 minut. Mistrovská Neapol zvítězila na hřišti Monzy 4:2, uspěla po čtyřech zápasech a vystřídala Lazio Řím na sedmém místě. Boloňa remizovala 0:0 na hřišti zachraňujícího se Frosinone.

Juventus rozhodl z rohového kopu ve 21. minutě. Danilova hlavička se od tyče odrazila přímo na nohu Gattiho, jenž doklepl míč do odkryté branky. Stará dáma využila zaváhání Boloni a vytvořila si na ni čtyřbodový náskok.

Na první Inter, jejž čeká pondělní dohrávka v Udine, ztrácí 17 bodů, na druhý AC Milán o jedenáct méně. Fiorentina před čtvrtečním utkáním v Plzni v úvodním čtvrtfinále Konferenční ligy počtvrté v řadě nezvítězila a v tabulce je desátá se ztrátou sedmi bodů na pohárové příčky.

Monzu poslal v deváté minutě do vedení Djurič. Neapol probudil až příchod Politana z lavičky náhradníků v 55. minutě. Hned poté srovnal Osimhen, o dvě minuty Politano poslal Partenopei do vedení a třetí branku během šesti minut přidal Zieliňski.

Domácí zásluhou osmé branky svého nejlepšího střelce Colpaniho vzápětí snížili. V 68. minutě však definitivně rozhodl o vítězství obhájců titulu Raspadori, jenž byl tou dobou na hřišti jen několik sekund.

Neapol využila sobotní prohry Lazia v římském derby a posunula se na sedmou příčku. Na šesté Bergamo ztrácí dva body, ale Atalanta odehrála o zápas méně. Monza je jedenáctá.

Boloňa má po bezbrankové remíze pětibodový náskok na pátý AS Řím. Frosinone figuruje na první sestupové 18. příčce bod za Veronou. Svěřenci Thiaga Motty ztratili body teprve podruhé za posledních deset utkání. Naposledy 9. března nestačili na suverénně první Inter Milán, se kterým prohráli 0:1. Frosinone nezvítězilo podeváté v řadě.

Cagliari doma porazilo šesté Bergamo 2:1 a udělalo důležitý krok k záchraně. O vítězství svěřenců Claudia Ranieriho rozhodl v 88. minutě střídající Viola. Jakub Jankto do utkání nezasáhl. Cagliari se ze 17. příčky odpíchlo až na 13. příčku, na sestupové pozice má náskok čtyř bodů.

Italská fotbalová liga - 31. kolo

Frosinone - Boloňa 0:0

Monza - Neapol 2:4
Branky:
 9. Djurič, 62. Colpani - 55. Osimhen, 57. Politano, 61. Zieliňski, 69. Raspadori

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.