Inter ovládl milánské derby a slaví titul! Boloňa vykročila k Lize mistrů

0
Speciál ŽIVĚ s fanoušky: Žluté ohrožení? Priske teď už nikoho šetřit nebude
Roboti místo trávníkářů? V bundeslize už tréninková hřiště sečou i automaticky

Inter porazil v milánském derby AC 2:1 a pět kol před koncem Serie A slaví jubilejní 20. ligový titul, na čele tabulky má již nedostižný náskok 17 bodů. Fotbalisté Boloni vyhráli ve 33. kole duel čtvrtého s pátým týmem italské ligy 3:1 na hřišti AS Řím a udělali výrazný krok k postupu do Ligy mistrů. V nejvýznamnější evropské soutěži se klub představil dosud jen před šedesáti lety po posledním mistrovském titulu v roce 1964.

„Nerazzurri“ nasměroval za dalším titulem po třech letech v 18. minutě hlavičkou po rohu Francesco Acerbi, čtyři minuty po přestávce zvýšil střelou k tyči Marcus Thuram. V 80. minutě snížil dorážkou hlavičkou zblízka Fikayo Tomori, ale zbytek zápasu už Inter ubránil. V nastaveném čase byli po rozmíšce vyloučeni Denzel Dumfries z Interu a milánský Theo Hernandez, těsně před závěrečným hvizdem viděl červenou kartu ještě kapitán AC Milán Davide Calabria.

Inter tak získal jako první klub po držiteli rekordních 36 titulů Juventusu druhou hvězdičku ke znaku udělovanou za každých deset triumfů. Na druhém místě historické tabulky se osamostatnili od AC Milán, jenž své devatenácté „scudetto“ vybojoval před dvěma lety.

Tým trenéra Stefana Pioliho, jehož pozice je podle médií v ohrožení, prožil další neúspěch po čtvrtečním vyřazení ve čtvrtfinále Evropské ligy s AS Řím. S Interem prohrál už šesté derby za sebou.

Boloňa vyhrála duel čtvrtého s pátým týmem 3:1 na hřišti AS Řím a udělala výrazný krok k postupu do Ligy mistrů. V nejvýznamnější evropské soutěži se klub představil dosud jen před šedesáti lety po posledním mistrovském titulu v roce 1964.

Boloňu nasměroval za vítězstvím ve 14. minutě marocký záložník Usáma Azzúzí, jenž se trefil akrobaticky přes hlavu. Krátce před přestávkou zvýšil vedení hostů Joshua Zirkzee, a i když čerstvý semifinalista Evropské ligy v 56. minutě díky Sardaru Azmúnovi snížil, devět minut nato pojistil výhru svěřenců trenéra Thiaga Motty Alexis Saelemaekers.

Boloňa vyhrála po dvou remízách a pojistila si čtvrté místo v tabulce pouze dva body za třetím Juventusem. Řím je o sedm bodů zpět na páté pozici, která ještě v novém formátu zajišťuje postup do Ligy mistrů, ale na šesté Bergamo má náskok jen bod.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.